Press "Enter" to skip to content

Yazar Zeynep Oral Kebek’te

Yazar Zeynep Oral Kebek’te

Tanınmış yazar ve gazeteci, Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarı Zeynep Oral, 81. Uluslararası PEN Kurultayı’na katılmak için Kebek kentine geldi.

 

 

 

13-16 Ekim tarihleri arasında Kanada’nın Kebek kentinde gerçekleştirilecek olan 81. Uluslararası PEN Kurultayı’na dünyanın 70 değişik ülkesinden yaklaşık 250 yazın emekçisi katılacak.

81. Uluslararası PEN Kurultayı 13-16 Ekim tarihleri arasında Kebek kentinde gerçekleşecek.
81. Uluslararası PEN Kurultayı 13-16 Ekim tarihleri arasında Kebek kentinde gerçekleşecek.

 

 

Kurultay’da ifade özgürlüğü, çeviri sorunları gibi konuların da tartışılacağı bildirilirken, değişik yazınsal ve müzik etkinlikleri de gerçekleştirilecek.

Fransız Akademisi üyesi Dany Laferrière’den başka Margaret Atwood, Joseph Boyden, Yann Martel, Robert Lepage, Jean-François Lépine, Russell Banks, Joséphine Bacon gibi yazın, basın ve sinema dünyasından tanınmış adların da katılacağı 81. Uluslararası PEN Kurultayı ilk kez başkanlığına bir de kadın seçecek.

Gazeteci-Yazar Zeynep Oral PEN başkanlığına aday.
Gazeteci-Yazar Zeynep Oral PEN başkanlığına aday.

 

 

Edinilen bilgilere göre Uluslararası PEN üyeleri Genel Kurul’da yeni başkanları için Meksika’dan Jennifer Clement, Sırbistan’dan Vida Ogjdenoviç ve Türkiye’den değerli yazar Zeynep Oral arasında bir seçim yapacaklar.

PEN Türkiye’den 2. Başkan Halil İbrahim Özcan ve Genel Sekreter Tülin Dursun’un da kendisine eşlik ettiği 81. Uluslararası PEN Kurultayı’ndan sonra Zeynep Oral, Toronto’ya geçip Ankara Kitaplığı’nın düzenlemiş olduğu bir etkinlikte yazınseverlerle buluşacak.

 

Bizim Anadolu / 13 Ekim 2015
Paylaşın, dostlarınızın da haberi olsun…

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...