Press "Enter" to skip to content

YSK sığınmacıları mı eğitiyor TV kanallarıyla?

Kafama takıldı, galiba eskiden bu sıklıkla olmazdı; YSK sürekli oy kullanma kurallarını anlatıyor saatte bir! Acaba diyorum, sığınmacıları mı eğitiyor?

Olduğu kadar olmadığı kader

Evet; “Olduğu kader, olmadığı kader” dememek için lütfen sığınmacıların oy kullandırma coğrafyasını – anatomisini çıkarmak adına YSK ve Nüfus idaresini tarayın: YSK’nin bu niteliksiz niceler olan sığınmacıları TV ekranlarında eğitiyor; oy kullanma kılavuzluğu yaparak!!

Bu kadar da olmaz ki, bu ne cüret, bu ne adaletsizlik, demokrasizlik ve de seçimin tarafsızlık ilkesine aykırılık!!!.. Muhalafet, size sesleniyorum! Sığınmacı durumuna açıklık getirmek için nüfus idaresi ve YSK kayıtlarına lütfen ulaşın!!

Sığınmacıları eğiten YSK

Tüm Bakanlar AKP için seçim alanı bir yana, ilçe ilçe dolaşıyorlar, özellikle İçişleri Bakanı… Endişem seçim anında sandık-sandık dolaşarak sığınmacıları manipüle etmeleri ve korumaya almaları. Unutmayın, bu sığınmacıların sabah bir ilçede, öğleden sonra bir başka ilçede oy kullandıklarını. Bu nedenle muhalefet, özellikle CHP, proje ve programlarından ve de iktidarın seçim tarafsızlığını yitirdiğinden çok, sığınmacıların nasıl kullanıldıklarını anlatmalıdır. Bunun için başta nüfus idareleri ve YSK kayıtlarını kontrol edip durumu deşifre etmeliler. Bırakın Bilişim ve iletişim teknolojisi üzerinden oyun oynamalarını gündeme getirmek, sizler de bu gündemlerini deşifre etmek adına teknoloji sürecini en iyi şekilde işleterek durumdan kamuyu aydınlatmalısınız!

Evet; bu bilgisayar teknolojisi üzerinden dönen oyunlardan halkı bilgilendirmelisiniz!! Özellikle Güneydoğu kırsalındaki feodal yapının Ağa-Maraba ilişkisindeki seçmen iradesizliğinin nasıl iktidara endekslendiği konusunda da… Diyarbakır’da tanık oldum; Bölge Müdürlüğüm esnasında, seçim sandıklarının gönderildiği kırsalda bilhassa mezralarda sandık istemediklerini, oyları 2 gün önce çuvallara doldurduklarına…

evesbere@mynet.com

Önceki yazıları»

Şevket ÇORBACIOĞLU / Bizim Anadolu / 27 Mart 2024

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...