AnaSayfa/Accueil/Home » Gündem-Güncel » Turkish FC başarıdan başarıya

Turkish FC başarıdan başarıya

Turkish FC başarıdan başarıya

Edmonton Turkish FC Futbol Takımı başarından başarıya

Alberta İli Başkenti Edmonton’da 2019 yılını şampiyonlukla taçlandıran Edmonton Turkish FC Futbol Takımı dört yıldır başarıdan başarıya koşuyor.

 

 

 

 

EMİNE SÜLEYMANOĞLU

 

2015 yılının Ekim ayında Kanada’nın Alberta İli başkenti Edmonton’da kurulan Turkish FC futbol takımı Zafer Köprülü, Barbaros Karslı, Onur Mutlu, Selçuk Davaz ve Bahadır Köprülü tarafından yaşama geçirildi.

Kurucularının bildirdiğine göre takımın simgesi Türk Futbolunu temsil etmek amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)’nun simgesine benzetildi.

 

Kurucuları takımın kurulma ve yaşatma amacını şöyle tanımladılar:

“Futbol takımının hedefi Kanada’da Türk oyuncular yetiştirmek ve ülkemizin adını Kanadalılara tanıtmak. Şimdilik 35 yaş üstü ligde mücadele etmekteyiz. Hedefimiz genç takımlarımızı kurup futbol dünyasına yeni yetenekler kazandırmak.”

Turkish FC futbol takımı Zafer Köprülü, Barbaros Karslı, Onur Mutlu, Selçuk Davaz, Bahadır Köprülü ve Hakan Özdemir gibi adlardan oluşurken, takımda kararların oybirliğiyle alındığına dikkat çekiliyor.

Takım yönetiminin bildirdiğine göre yıllık gider 10 bin doları buluyor ve bu giderleri kentte yaşayan Türk işadamları sağlıyor. Ayrıca takım yönetim ve elemanları çeşitli festivallerde gönüllü olarak çalışıp takıma gelir sağlıyorlar.

Dört yıl boyunca Barbaros Karslı’nın teknik direktörlüğünü yaptığı Turkish FC bu dört yılda boş durmadı ve şu başarılara imza attı:

1 Edmonton 1. Lig Şampiyonluğu

1 Edmonton Major (yetişkinler) Lig Şampiyonluğu

1 Edmonton Major (yetişkinler) Lig 3.’lüğü

1 Edmonton Mini Dünya Kupası Çeyrek finali

1 Edmonton Uluslar Kupası 3.’lüğü

2019 yaz sezonu playoff final maçını 4-2 kazanarak şampiyonluk.

 

Turkish FC futbol takımında Türk oyuncular dışında İngiliz, Kamerun ve İranlı futbolcular da top koşturuyor.

Takımı dört yıldır başarıdan başarıya götüren Teknik Direktör Barbaros Karslı’nın Türkiye’ye kesin dönüş yapması dolayısıyla Bu yıl UEFA lisanslı Teknik Direktör Sasha Samadi göreve getirildi.

 

Edmonton Turkish FC futbol takımı

 

Yönetimden gençlere çağrı

 

Gençlere çağrıda bulunan takım yönetimi şunları söylüyor:

“Turkish FC futbol kulübünde futbol oynamak isteyenler kulübümüzle temasa geçip teknik direktörümüzün kararı doğrultusunda kadromuza katılabilirler. Antrenman maçlarında seçmeler düzenlenip yeterli oyuncular teknik direktörümüzün kararı doğrultusunda kadroya katılırlar.”

Takımı ayakta tutmak için katkıda bulunan kuruluşları da unutmayan takım yönetimi, şu kuruluşların takımın kuruluşundan bu yana yardımda bulunduklarını açıkladı: Toros Construction, Rocker Masonry, Fairway Masonry, Zgemi.

 

 

Emine Süleymanoğlu / Bizim Anadolu / 27 Ocak 2020

 

Şu yazı ve haberlerle de ilgilenebilirsiniz:

 

 

 

Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Leave a Reply