Press "Enter" to skip to content

Seçim Sandığı Emekli Sandığına Yenildi

Bir yorumcudan duydum, ‘Seçim Sandığı ve Emekli Sandığı’ başlığını.

Ben de şuna uyarladım: ‘Sonuçları kuşkulu Seçim Sandığı Emekli Sandığına yenildi.’

“Yenildi” sözcüğünü ben ekledim. Evet, emekliler en büyük ikramiyeyi kendilerine ve Türkiye’ye verdiler, kuşkulu seçim sandığı sonuçlarını yenerek.

Murat Kurum AKP ve İstanbul için şansızlıktır demiştim. O yazılarıma tekrar yer vereceğim.

İkincisi; “Seçime katılım ortalama % 80, bu oran % 60 sağın, % 40 solun, CHP bu % 40’a çalışmalı” dedim ve bu süreci İmamoğlu ile Özgür Özel işletti denebilir, % 38 yerel oyla. Bazı sözde siyaset uzmanları CHP bu oyu AKP ve MHP’den aldığını söylüyor (MHP için Ankara’da kısmen doğru, çünkü Mansur Yavaş Ankara ilçelerin bazılarında MHP kökenli adaylar gösterildi.). Söylenenlere güldüm, çünkü Mansur Yavaş gibi özel bir aday olmaz ise, sağın her çeşidi asla sola oy vermez. Bu yerel seçimde katılımın % 70’lerde olduğunu unutmayalım. Bu nedenle CHP politize olmamışları ve seçimlere katılmayanların oyu ile Sayın Ecevit’in % 42 oy oranını yakalayabilir. Yeter ki bazı provokatörler CHP’nin iktidar yolunu İmamoğlu-Yavaş ve Özel savaşına dönüştürmesin ve de dönüştüren siyasi rantçı eskilere prim verilmesin. Bu süreç yıllardır yazdığım gibi 20. yy’nin yorgun ideolojisinin yerini alacak 21.yy ideolojisinin yürüyüşü olur, Gezi Halk Hareketi ruhuyla beslenerek… Sayın Özel’in “Bu yeni siyaset sürecidir” söylemi, söylediğim 21. yüzyıl ideolojisine vurgu olarak görüyorum.

Flash TV’de sözde tarafsız gazeteci Oflu Neşat Gündoğdu resmen CHP Belediyelerini tehdit ediyor. Neymiş efendim, yerel yetkiler Erdoğan’da imiş, gerekirse -ki kendisine göre acil gerekli galiba-Sular idaresini merkezi idareye bağlar, hatta elektrik ve doğal gazı da… vb ile Belediyeleri boğar. Bir şekilde AKP’ye yol gösteriyor. Bu kadar uzatmaya ne gerek var, tüm CHP Belediyelerine Kayyum atattır. Her ne ise acıları veresiye de, Flash TV bunları neden konuşturur ki? Sanki AKP bu yolu denemedi? İmar yetkisini belediyelerden alan kim!? İnşaat sürecini modernizm diye yutturan ve İstanbul’un binlerce yılda oluşturduğu silüetini sermaye tapınakları AVM’lerle yok eden ben miyim!? Ne oldu? Kendi kaybetti. Tüm bunları detaylı bir şekilde “AKP neden kaybetti” başlığıyla anlatacağım. Örneğin ötekileştirmelerini, örneğin merkezdeki mutlu azınlığın yerine halkı getireceğim diyerek, merkeze kendi lokal İslam burjuvazisini konuşlandırdığını, parsel parsel arsa borsa zengini yarattığını, İçeride İsrail ve ABD düşmanlığı, dışarıda gizli dostluklarını vb’lerini anlatacağım.

Peru Devlet başkanı 2 adet saatini mal beyanında göstermediği için polis evini bastı koçbaşı ile kapısını kırarak. Ayakkabı kutularında dolarlar yakalanan ve para sayma makinesi bulunduranların serbest kalmaları ve 5’li çetenin hesabı sorulacaktır günü gelince…

Kolları sıvayıp Tam Yol ileri…

evesbere@mynet.com

Önceki yazıları»

Şevket ÇORBACIOĞLU / Bizim Anadolu / 04 Nisan 2024

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...