Press "Enter" to skip to content

Montreal’de Türk Kültür Haftası

Montreal’de 20 – 24 Mayıs tarihleri arasında Türk Kültür Haftası düzenleniyor.

Yeni göçmenlerin Kebek, Kanada yaşamına uyum sağlama etkinlikleri düzenleyen Airsom Prisme kuruluşunca düzenlenen Türk Kültür Haftası çerçevesinde resim sergisi, yemek, el işleri sanatları, ağız tadı, halkoyunları ve müzik gösterileri yer alacak.

Bu çerçevede 20-31 Mayıs tarihleri arasında, hafta içi P.tesi-Cuma günleri 09.00-20.00 saatleri içinde Berrak Ergül Lajoie’nın yağlıboya, Makbule Nalçakar’ın ise akvarel sergisi 414, avenue Lafleur, LaSalle adresinde yer alırken, 22 Mayıs, Çarşamba günü 17.45-19.00 saatleri arasında Türkiye’yi konu alan bir konferans yine aynı adreste yer alacak. Konferansı Çiğdem Solak ve Seda Arınç yönetecek.

Türk Kültür Haftası 24 Mayıs’ta 390, avenue Lafleur, LaSalle adresinde düzenlenecek Türk Kültürünü Keşfetme Gecesi adı altında bir etkinlikle kapanışını yapacak.

Sema Gültekin’in müziğiyle katılacağı Türk Kültür Gecesi, Nurgül Olgun’un gözetimi altında Halkoyunları topluluğu bir gösteri yapacak.

18.00 – 21.00 saatleri arasında gerçekleşecek etkinlikte ayrıca Türk ağız tadı sunumu da yerine getirilecek. CKVL radyosunca canlı yayınlanacak olan etkinlik ücretsiz ancak kayıt olunması gerekiyor.

Bilgi ve kayıt için assistant@airsomprism.org adresiyle iletişime geçilebilir.

Bizim Anadolu / 20 Mayıs 2024

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...