Press "Enter" to skip to content

Montreal’de dinletiler

Sema Gültekin Anadolu’dan ezgiler, Didem Başar, yeni albüm tanıtmasında bulunurken, Toronto Tebriz Azerbaycan Müzik ve Dans Topluluğu Arşın Mal Alan’ı sunacak, Erkan Oğur ve İsmail Demircioğlu ise yine Anadolu’dan ezgiler dinletecek. Ayrıntılar haberimizde:

Montreal ilkyazı dinletilerle karşılıyor

Değerli sanatçımız Sema Gültekin 18 Mayıs’ta Anadolu’dan Ezgiler ile sahneye çıkarken, yeni bir Centre des musiciens du monde / Dünya Müzisyenleri Merkezi etkinliğinde ünlü kanun virtüözü Didem Başar yeni albümü Continuum’un tanıtımını 18 Mayıs’ta yapacak.

Toronto’da etkinlikte bulunan Tebriz Azerbaycan Müzik ve Dans Topluluğu, ünlü Azerbaycanlı sanatçı Üzeyir Hacıbeyov’un, yine kendisi kadar ünlü müzikal komedisi ‘Arşın Mal Alan’ı 26 Mayıs’ta; öte yandan yine bir Centre des musiciens du monde / Dünya Müzisyenleri Merkezi etkinliğinde Erkan Oğur ve İsmail Demircioğlu 8 Haziran’da bir dinleti sunacak.
Sema Gültekin

Sesiyle gönüllere dokunan sanatçımız Sema Gültekin 18 Mayıs’ta 5169, rue Jean-Talon Est adresindeki La Medes’te sahneye çıkacak. Yer ayırtmak için 514-571-2147 nolu telefon aranabilir. Yemekli olan Dinleti saati 21.00.
Didem Başar

Ünlü kanun virtüözü Didem Başar’ın ‘Continuum’ adlı albüm tanıtımı I Musici de Montréal ve Patrick Graham eşliğinde 18 Mayıs’ta 5039 rue Saint Dominique, Montreal, Quebec H2T 1V1 adresindeki Église catholique Saint-Enfant-Jésus du Mile-End’de yer alacak. Dinletinin başlama saati 19.30.

Bilgi ve bilet için şu adrese bakılabilir:

https://centredesmusiciensdumonde.tuxedobillet.com/main/festival-ou-18-mai-2024-chants-des-deserts-billets-a-la-soiree
Arşın Mal Alan!

Tebriz Azerbaycan Müzik ve Dans Topluluğu ‘Arşın Mal Alan’ı 26 Mayıs’ta Place-Des-Arts’ın 5e Salle’ında sunuyor.

Azerbaycanlı ünlü besteci Üzeyir Hacıbeyov’un yine kendisi gibi ünlü 4 perdelik opereti Arşın Mal Alan’ın konusu 20. yüzyıl başlarında Azerbaycan’ın Şuşa kentinde geçiyor. Operette görücü yöntemine karşı geliştirdiği bir seçenekle evlenmeye çalışan bir gencin, gezici kumaş satıcısı ya da başka bir deyişle bohçacı kılığında sokak sokak gezip bir uzunluk ölçü birimi olan ‘Arşınla mal satıyorum’ (Azerbaycan Türkçesinde ‘Arşın Mal Alan!’) diye bağırarak evlenecek uygun bir eş bulmaya çalışıyor ve olaylar böylece gelişiyor.

Bilgi ve bilet için:

https://placedesarts.com/fr/evenement/arshin-mal-alan-le-marchand-de-tissu
Erkan Oğur ve İsmail Demircioğlu

Erkan Oğur ve İsmail Demircioğlu dinletisi ise yine bir Centre des musiciens du monde / Dünya Müzisyenleri Merkezi etkinliği olarak Église catholique Saint-Enfant-Jésus du Mile-End’de 8 Haziran, saat 20.00’de gerçekleşecek.

Bilgi ve bilet için:

https://centredesmusiciensdumonde.tuxedobillet.com/main/erkanogur

Bizim Anadolu / 8 Mayıs 2024

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...