AnaSayfa/Accueil/Home » Gündem-Güncel » Eyy Muhalefetciğim, Bu Sözüm Sana!

Eyy Muhalefetciğim, Bu Sözüm Sana!

Eyy Muhalefetciğim, Bu Sözüm Sana!

Eyy Muhalefetciğim, Bu Sözüm Sana!

Eyyy muhalefetciğim, adamlar “A-B-C” planlarını açık-açık deklare ediyorlar, lütfen bir planınız olsun, pilavınızı öteleyin!..

 

 

 

 

 

Son uyarımdır: Eyyy muhalefetciğim, adamlar “A-B-C” planlarını açık-açık deklare ediyorlar, lütfen bir planınız olsun, pilavınızı öteleyin!..

 

Muhalefetciğim; etrafında salt milletvekili olmak için savaş veren, lider erkine tapınan; proje ve programı olmayan siyasi lümpenlerden kurtar kendini!

 

Bak; Burhan Kuzu’nun ölümü ışık hızıyla unutturuldu. ABD’li meczubun adamları seçimi kaybedince ABD Kongresi’ni basmasının ardından; “Seçimi kazansanız da iktidarı muhalefete vermeyeceğiz” diyen Mevlüt Çavuşoğlu’nu onaylarcasına Hilal Kaplan, “Seçimi kaybeden Trump yanlılarının yaptıklarının, biz ‘seçimi kaybettiğimizde’ beterini yapacağız!!” itirafında bulunurken, Boğaziçi Üniversitesi, TÜRGEV’e teslim edilirken, bir meczup hâlâ “üniversiteler fuhuş yuvası” diye anırırken, nedir senin planın? Bir göster siyasi cemalini!..

 

Trump’ın adamları Kongre’yi bastı.

 

Trump’un adamları Kongre sarayını bastı

 

Evet;

 

Meczubun adamları ABD Kongresi’ni basmış; 4 ölü. M. Çavuşoğlu’nun “Kazansanız da iktidar size verilmeyecek” sözü aklıma geldi. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlıktan çekilmesiyle sonuçlanan Pelikan Dosyası hazırlayıcılarından Sabah (yandaş yeni Sabah) yazarı Hilal Kaplan, baklayı ağzından kaçırdı, dahası Mevlüt’ün itirafını onayladı. Diyor ki Hilal Kaplan: “Trump’a yaptıklarını ülkemizde de uygulayacaklar”. Bu neyin kılıfı, biliyor musunuz?: “Sizi iktidara getirmemek için, Trump meczuplarının yaptığının, ‘biz seçimi kaybettiğimizde’ daha beterini yapacağız ve Sarayı teslim etmeyeceğiz!!”

 

300 yıl sonra ABD Kongresi’nin basılması, ABD’nin küresel efendiliğinin zayıflaması diyebilir miyiz?! Veya ABD’nin ağalığı bırakıp Rusya gibi ağabeyliğe soyunmasının bir işareti mi?! Yoksa 21. yüzyıl, “gezegenin efendisi halktır” ideolojisini mi yaratacak mutlak monarşistleri temizleyerek!!??

 

Yaa; ülkemde AKP Genel Başkanı ve adamları darbe kalkışması çığırtkanlığı yaparak yeni bir mağduriyet kalkanı oluştururken, seçimi kaybettiği için çok üzüldükleri ABD meczubu Trump’ın adamları Kongre Sarayını basarak darbeye kalkıştı:

 

ABD’de sivil darbe girişimi! Kongre binası basıldı 4 kişi öldü, ABD Başkanı Trump azlediliyor.

 

ABD’de sivil darbe girişiminde kan aktı. Seçilmiş Başkan Joe Biden’ın tescil oturumunun yapıldığı Kongre binası Başkan Donald Trump yanlılarınca basıldı. Kongre binasında silahlar patladı, 4 kişi öldü. Washington’da sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, güvenlik güçleri Kongre binasını dört saat sonra göstericilerden temizledi. Beyaz Saray’da peş peşe istifalar geldi. ABD Başkanı Donald Trump’ın azledilmesi gündemde…

 

İşte ABD’de yaşananlar ve son dakika gelişmeler…

 

ABD Başkanı Donald Trump’ın Başkent Washington’daki ‘Amerika’yı Kurtar’ adlı mitinginin ardından ortalık çok fena karıştı. Mitingin ardından aralarında aşırı sağcı Trump destekçilerinin de bulunduğu bir grup, seçim sonuçlarının resmileşmesine yönelik tescil oturumunun yapıldığı Kongre binası önünde toplandı. Bu noktada polislin müdahalede bulunduğu bazı Trump destekçileri, barikatları aşarak Kongre binasını bastı…

 

ABD Kongresinin basılması sonrası yaşanan olaylarda 4 kişi hayatını kaybetti. Washington Polis Şefi Robert Contee, Kongre içinde polis tarafından vurulan ve hastanede hayatını kaybeden kadın göstericinin ardından 3 kişinin daha yaşamını yitirdiğini duyurdu. Hayatını kaybedenlerden 1’inin erkek, 2’sinin kadın olduğu belirtildi. Olaylarda 14 polisin hafif şekilde yaralandığını ve en az 52 kişinin gözaltına alındığını bildirdi…

 

Trump ABD’de darbe denedi.

 

Seçilmiş Başkan Joe Biden: Bu Bir Kalkışmadır

 

ABD’nin seçilmiş başkanı Joe Biden, olayların büyümesinin ardından kameralar karşısına geçti. Başkentte yaşananların gerçek Amerika’yı yansıtmadığını belirten Biden, “Yapılan protesto değildir. Bir kalkışmadır. Bu kesinlikle kaostur. Ayrılıkçılığa bile girer. Bu kalabalığa çağrı yapıyorum. Geri çekilin!” dedi. Joe Biden, Başkan Trump’a çağrı yaparak, “Ulusal televizyona çık ve yeminini tut. Anayasa’yı savun! Bu kuşatmanın sonlandırılmasını talep et!” ifadelerini kullandı.

 

ABD Başkanı Donald Trump’ın Facebook, Twitter ve Instagram gibi toplumsal paylaşım hesapları kapatıldı.

 

Trump’un bütün sosyal medya hesapları kapatıldı

 

ABD’deki Kongre baskını sonrası Twitter, Facebook ve Instagram’dan Trump’a 24 saatlik engelleme getirildi. Kongre baskını sonrası Trump’ın bazı paylaşımları gerginliği tırmandırma riski taşıdığı gerekçesiyle kaldırmıştı. Trump, Twitter hesabından taraftarlarına “itidal” çağrısında bulunurken, “Bugünü de sonsuza kadar hatırlayın!” şeklinde ifadeler kullanmıştı.

 

Beyaz Saray’da peş peşe istifalar

 

Kongre binasının basılmasının ardından Beyaz Saray’da istifa dalgası geldi. Trump’ın eşi Melania Trump’ın Özel Kalem Müdürü Grisham, olaylar nedeniyle görevinden ayrıldığını açıklayarak ilk istifa eden isim oldu. Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Sarah Matthews ve Beyaz Saray Sosyal İşler Müdürü Rickie Niceta da ilerleyen saatlerde olaylar nedeniyle istifa ettiklerini duyurdu.

Öte yandan Amerikan basınına yansıyan iddialara göre, Beyaz Saray’daki başka isimler de istifalarını açıklamayı planlıyor. İddialara göre, Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien, Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcısı Matt Pottinger ve Beyaz Saray Özel Kalem Yardımcısı Chris Liddell da görevinden ayrılmayı düşünen diğer isimler arasında yer alıyor

 

Burhan Kuzu’nun ölümü kuşkulu mu?

 

Burhan Kuzu, kuzu-kuzu susturuldu mu?!

 

Gündemden düşmeyen Burhan Kuzu’nun bir daha gelmemek üzere gündemden ışık hızıyla düşmesi kafalarda hâlâ komplo senaryoları bütününde “?????????????????”’leri üretiyor.

 

İşte sosyal medya ve Whatsapp gruplarında paylaşılan o komplo teorisi mesajı:

 

“Siz hiç Burhan Kuzu’nun koronavirüse yakalandığına dair bir haber duydunuz mu? Adam Cumhurbaşkanı başdanışmanı idi. Daha 15 gün önce Cumhurbaşkanı Sözcüsü, Saray’da görev yapan herkese günde 2 kez korona testi yapıldığını, sürekli sağlık kontrolü altında tutulduklarını söylemedi mi? Şimdi ne oldu da, bu kadar özenle korunan Burhan Kuzu bir anda Korona’dan öldü? İnanıyor musunuz? Bugüne kadar hapşırsa haber olan Burhan Kuzu, KOVID-19’a yakalanıyor ve hiç haber değeri taşımıyor ve de bir anda paldır küldür Korona’dan öldü deniliyor…”

 

Komplo teorilerine inanmam ama… Burhan Kuzu bir cinayete kurban gitmiş olabilir mi? Peki neden böyle bir şey olsun?

 

Tek bir şey söyleyeyim: Çok yakında uyuşturucu baronu Zindaşti’ye yataklık yapmaktan yargılanacaktı. Yalan söylediği ortaya çıkmıştı ve savcı davayı açmıştı. Kimlere dokunacaktı ucu acaba? Burhan Kuzu konuşamayacak ve bu soruların cevabını asla bilemeyeceğiz artık.

 

Adamın Boğaz’a karşı alerjisi var, İstanbul Boğazı saldırılarından sonra Boğaziçi Üniversitesi’ne saldırmaya başladı. Anlaşılan çağcıl, aydınlık yüzler yerine, dindar ve kindar gençlik adımları atılıyor. Atılıyor çünkü; Ali Dinçer’in Belediye Başkanı iken (1970 doğumlu olarak 1977-1980 arasında) yardımcısı olarak SHP’de siyasete başladığını yaptığı yalanını söyleyen ve AKP Genel Başkanı tarafından rektör olarak atanan Melih Bulu’nun önerisiyle, yine AKP Genel Başkanı tarafından kurulan “Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV)” aracılığıyla Boğaziçi Üniversitesi öğrencileriyle görüşme talep ettiği söyleniyor.

 

Erdoğan’ın rektör olarak atadığı Melih Bulu tartışılmaya devam ediyor.

 

Boğaziçi Üniversitesi’ne Kayyum Rektör

 

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, daha önce AKP’den milletvekili adayı olan Prof. Dr. Melih Bulu’nun üniversitelerine rektör olarak atanmasına bir basın açıklaması ile tepki gösterdi.

 

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri Erdoğan’ın atadığı Prof. Dr. Melih Bulu’yu Aşık Mahzuni’nin ‘Yuh Yuh’ adlı türküsüyle protesto etti.

 

“Üniversitelerin herhangi bir kişi ya da kuruluşun etki veya baskısına maruz kalmaması ve siyaset aracı olarak kullanılmaması bilimsel ve toplumsal gelişim açısından vazgeçilmezdir. Üniversitelerde karar alma yetkisinin, demokratik yöntemlerle seçilmiş kurullarda akademik yöneticilerde olması özerklik için şarttır. Rektör, dekan, enstitü müdürü, yüksekokul müdürü, bölüm başkanı gibi akademik yöneticiler, atamayla değil seçimle belirlenmelidir. Üniversitelerin, özerk anayasal kurumlar olarak akademik programlarını ve araştırma programlarını öğretim elemanlarınca ve/veya üniversite kurullarınca kararlaştırılarak belirlemesi, bilimsel özgürlüğün ve yaratıcılığın şartlarındandır.”

Polis, Boğaziçi Üniversitesi’ne kelepçe taktı.

 

Ve öğrencilerin özerk demokratik üniversite çağrılarını yeni bir Gezi olayı olarak değerlendiren yandaş medya bunlardan tehlikeli bence…

 

evesbere@mynet.com

 

Önceki Yazıları»

 

Şevket Çorbacıoğlu / Bizim Anadolu / 09 ocak 2021

 

Şu haber ve yazılarla da ilgilenebilirsiniz:

 

 

Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Leave a Reply