AnaSayfa/Accueil/Home » Gündem-Güncel » Yoksulun umudunu ranta dönüştürenlere hayır!

Yoksulun umudunu ranta dönüştürenlere hayır!

Yoksulun umudunu ranta dönüştürenlere hayır!

Yoksulun umudunu ranta dönüştürenlere hayır!

Yoksuldan sonra yoksulun umudu şans oyunlarını da siyasi ve ekonomik ranta dönüştürenlere Hayır!

 

 

 

 

 

 

Şevket Çorbacıoğlu

Şevket Çorbacıoğlu

Olacak iş değil. Haftalarca devir yapan trilyon TL’ler bir kişiye veya 2 kişiye çıkıyor. Ve bu kişiler bilinmiyor. Hiçbir şeyin gizli kalmadığı ülkemde iki şey gizli kalabiliyor; 1. İkramiye kazanan şanslılar. 2. FETÖ’cü ve Baylock kullanan milletvekilleri.

Piyango üzerindeki spekülasyonları ortadan kaldırmak için Milli Piyango yetkilisi ve noter gözetiminde sözde canlı çekiliş yapılıyor.

Bana hiç de inandırıcı gelmiyor.

Bakın son Süper Loto sonuçlarına: “495. Hafta Çekiliş Sonuçlarında 6 Rakamı Bilen 2 Talihli 13.010.889,15 TL İkramiye Kazanmıştır… Çekiliş Sonucunda 4, 11, 30, 41, 47 ve 51 Rakamlarını Doğru Bilen Mersin / Erdemli – Kayseri / Kocasinan İlçesinden İki Talihli 13.010.889,15 TL İkramiye Almaya Hak Kazandı.”

 

Milli Piyango

Milli Piyango

 

 

Defalarca yazılarımızla uyardık; sayın yetkililer bu devirleri fazla uzatmayın. En fazla 3 devir yapılsın ve 4. çekilişte büyük ikramiye sayılarını bilen yoksa, 3 sayıyı, 4 sayıyı ve 5 sayıyı bilenlere dağıtılsın. Yok ille de bir kişiye trilyonlar verilecek. Bundandır ki kuşkular yoğunlaşmakta ve kurgu teorileri üretilmektedir. Vesselam kısa kelam; insanlarımız şans oyunlarını seviyor. Dahası her 3 günde bir umudunu tazeleyerek, aç da olsa kendini yaşama motive ediyor. Bu nedenle, lütfen bu biriken ikramiyeleri çok sayıda insanlara dağıtmanın uygulamalarına geçelim. Böylesi sistem geliştirelim… Aksi taktirde komplo teoriler bütününde kurgu senaryoları sürekli yazılacaktır… Yıllardır bu nedenle yazıyorum…

 

Sayısal Loto

Sayısal Loto

 

İşte o kurgulardan biri: « Blog okurlarından bir tanesi mesaj attı. İzmir’de oturuyor, elektrik-elektronik işleri yapıyor. Bana bir konudan söz etti. Kürenin içinde dönen topların ağırlık merkezleriyle oynandığını ve çıkacak sayıların belirlendiğini belirtti. Sonuçlara birileri tarafından hile karıştırıldığını belirtti. Geçmiş zamanlarda elektromıknatıs cihazlarıyla ilgili bir araştırma yapmıştım. Bir anda o aklıma geldi. Kendisine şöyle bir soru sordum: “Peki, örneğin sayısal loto için çıkmasını istenen sayıların yazılı olduğu toplara mıknatıs yerleştirip topun düşeceği yere mıknatıslı topları çeken bir düzenek kurulabilir mi?” Mümkün olduğunu söyledi… Her şey saniyeler ile olup bitecektir… Toplar kürenin içinde dönerken dikkatimi bu konu çekti. Sanki toplar kürenin içinde doğal seyrinde değil de dengesiz hareket ediyor gibi geldi. Gerçekten de bunu seçmek çok zor… Tahminime göre düzenek şöyle çalışıyor: “6 tane topun içinde topun düşmesine müsaade eden mekanizma ile içinde mıknatıs olan toplar arasında ilişki var. Toplar kürenin içinde dönerken bu toplar diğer toplar ile birlikte karışıyor. Bundan sonra sunucu düğmeye basıyor. Toplar karışırken perde çekim alanı oluşturuyor mıknatıslı toplar topun düşeceği yere hareket ediyor. Perdeye top yapışınca mekanizma açılıyor ve topu içeri alıyor… Olayın işleyişi tamamen bu… Şimdi burada noter ne iş yapıyor… Mıknatıs olaylarını tespit etmek noterin işi midir?.. Noterin elektromanyetik konusunda bilgisi var mı?.. Makinede bir devre varsa bunu anlayabilecek bilgisi var mı?.. Noterin yaptığı denetimin kapsamı nedir?.. Noterin yaptığı sadece elle müdahale olup olmadığını tespit midir?.. Noter onay makamı mıdır?.. Eğer böyle bir düzenek var ise çekilişi düzenleyen idare noteri kandırmakta veya danışıklı bir dövüş bulunmaktadır… Peki idare sayıları belirleyip ne yapacak?.. Toplanan paralardan hem vergi almakta hem de ikramiyeyi normal oyuncu gibi kolon düzenleyerek tahsil etmektedir diyebiliriz… Bana yazan izleyici dedi ki ağırlık merkez vs. Ben de kendisine elektromanyetik gibi bir düzenek olduktan sonra onlarla neden uğraşılsın ki dedim. Haklısınız dedi… Referandum olayları geçtikten sonra bu konuyu kapsamlıca teknik olarak araştırıp gündeme taşıyacağız… Burada birileri insanların umutlarıyla oynuyor… O birileri halkın farkında olmadığı bütün meselelerde onu kandırabilir… Yaptığını düşünüyoruz. Fakat elimizde yeterli kanıt yok… Fakat; oyunlarda çıkan sayıların düzenlerine bakıyorsun olanaksız denebilecek düzenler ile sayılar bilinebiliyor. Bunun bilinmesi olası değil.

Bir başka izlenimim ise: O birileri; normal sayısal oyunlarda kolon düzenleyen bir kişi gibi kolon düzenleyerek para yatırıyor. Çıkan kolonlardan ikramiyesini tahsil ediyor… Veya kara para bu şekilde aklanıyor… Düşünün, her hafta sayısal oyunlarda müthiş paralar birikiyor. Halkın bu kadar büyük paraları sayısal oyunlara yatırdığını veya kafa yorup bu kadar çok kolon düzenlediğini düşünmüyorum. Sistemi sübvanse ediyorlar anladığım kadarıyla… Referandumdan sonra bu konuyu bir çerçeveye oturttuktan sonra bir milletvekili aracılığı ile konuyu meclise taşımak gerekir. Millet o birilerinin gerçek yüzünü o zaman görecek… Milleti ayakta tutan kendi öz değerleridir. Bu değerlerinde insanların birbirini dolandırmaya dayalı olduğu değerler olması nedeniyle durum hiç iç açıcı değil.»

 

Loto

Loto

 

 

En azından siz de benim gibi oynamayın.

 

Çünkü birileri; yoksuldan sonra yoksulun umudu şans oyunlarını siyasi ve ekonomik ranta dönüştürdü!!

http://www.hurriyet.com.tr/sans-oyunlarinda-inanilmaz-oyunlar-21927984

http://blog.milliyet.com.tr/sans-oyunlarinda-yazdiklarim-cikti/Blog/?BlogNo=387463

http://blog.milliyet.com.tr/Super_Loto_da_kazanmanin_sirri/Blog/?BlogNo=165453

http://blog.milliyet.com.tr/yeni-yil–yeni-bulgular-ve-derin-umut/Blog/?BlogNo=221649

 

 

Şevket Çorbacıoğlu / Bizim Anadolu / 14 Nisan 2017

 

Paylaşın, dostlarınızın da haberi olsun…

 

 

Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share