Press "Enter" to skip to content

Yazar Evrim Kuran Toronto’da

Ankara Kitaplığı’nın girişimiyle Yazar Evrim Kuran Toronto’da kitap imzalayacak.

Küresel salgın kısıtlamaları dolayısıyla insanların kabuklarına çekilmesiyle kültürel yaşam da bu olumsuzluklardan etkileniyor.

Bu kabuğu kırmaya çalışan Ankara Kitaplığı Toronto’da bir imza günü hazırladı ve ilk konuk da Yazar Evrim Kuran oldu.

Yayınladığı açıklamada Ankara Kitaplığı şu görüşlere yer verdi:

“Bugünü nasıl da özlemle bekledik bilemezsiniz. İki yıl aradan sonra sizlerle yüz yüze gelebileceğimiz ilk etkinliğimizi düzenlemenin heyecanını yaşıyoruz. Bu özel buluşmayı, çok özel bir konuğumuzla gerçekleştirmek istedik. O’nu, geçtiğimiz iki yıl süresince düzenlediğimiz söyleşilerimizin birçoğunda ev sahibimiz olarak tanıdınız; konuklarımızla gerçekleştirdiği sıcacık ve akıl dolu sohbetlerle O’nu bir başka sevdiniz ve eserleriyle de yakından tanımayı arzu ettiniz. İşte bu arzunuzu gerçekleştirebileceğiniz gün sonunda geldi sevgili dostlarımız.

Sizleri, yaptığı araştırmalarıyla birçok ilke imza atan, kuşak araştırmacısı, yazar sevgili dostumuz, gönüllümüz Sayın Evrim Kuran’ın, “Onlar Göçtü Buradan” isimli son kitabını tanıtacağı, kitap tanıtım ve imza etkinliğine davet ediyoruz. Evrim Kuran bu son kitabında, Türkiye’nin her köşesinden 118 ülke, 728 kente dağılmış 3.253 göçmenle görüşerek yaptığı araştırmada ülkemizde son yıllarda yaşanan, tarihin en büyük beyin göçünün nedenlerini ve sonuçlarını gözler önüne seriyor; bu kişilerin göçten sonraki yaşamlarının, özlemlerinin ve arayışlarının da kapılarını bize aralıyor.

Sevgili dostlarımız, yurdumuzdan binlerce kilometre ötede yaşayan bizlerin birebir yaşadığımız ve yüreklerimizde biriktirdiğimiz bir çok duyguyu su yüzüne çıkaracak, yanıt veremediğimiz bir çok soruya yanıt bulmamızı sağlayacak bu güzel etkinliği kaçırmamanızı diliyoruz.”

Evrim Kuran Kitap Tanıtım ve İmza Etkinliği:

Tarih: 1 Mayıs 2022 Pazar, saat 14.00 – 16.00

Yer: 2885 Bayview Ave, Toronto ON M2K 0A3 – Party room

Konuk sayısı 60 kişiyle sınırlı.

Önemli Bilgi: Arabalarıyla gelen konuklar için “visitor parking” olanağı bulunuyor. Ancak bu durumda arabaların giriş katındaki “concierge”e kaydedilmesi gerekiyor. Ayrıca Bayview Village park alanı da kullanılabilecek.

Etkinliğimize katılan konuklardan aşılı olmaları ve etkinlik süresince maske takmaları arzu ediliyor.

 

Bizim Anadolu / 22 Nisan 2022

Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...

Be First to Comment

    Leave a Reply