Press "Enter" to skip to content

Yalçın Diker ‘EMASYA’yı anlattı

Kendisi de emekli bir asker olan yazarımız Yalçın Diker anlaşılır bir dille EMASYA denilen Emniyet Asayiş ve Yardımlaşma Protokolünü anlattı.

Yurdumuzla birlikte Suriye’nin de yaşamış olduğu ve sadece Türkiye’de 30 bine yakın can kaybının olduğu 6 Şubat Kahramanmaraş depremi Suriye’de ise son bilgilere göre 4 bin 700’ün üzerinde can aldı.

Daha önceki sel, yangın ve deprem felaketlerinde olduğu gibi sınıfta kalan AKP iktidarı Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan depremlerinde de herhangi bir afet hazırlığı olmadığını gösterdi.

Bu çerçevede yapılan eleştirileri ‘Devlet deprem bölgesinde’, ‘ama bu çok büyük felaket’ gibi söylemlerle savunmaya çalışan iktidarın doğal afetlerde kendiliğinden harekete geçen kurum ve kuruluşların işlevliğini ortadan kaldırıp hepsini Tek Adam rejimine bağlaması en çok tartışılan konulardan biri oldu.

Konuşulan başka bir konu da yine devletin bir kurumu olan ve siyasi otoriteyle birlikte hazırlanan ve adına kısaca EMASYA denilen Emniyet Asayiş ve Yardımlaşma Protokolü’nün ortadan kaldırılması oldu.

Türkiye’de yoğun tartışılan ve bölge valisinin emriyle harekete geçmesi gereken askeri personelin neden bu felaketlerde dışlandığı gündeme geldi.

Kendisi de emekli bir asker olan yazarımız Yalçın Diker konuyla ilgili kendi YouTube kanalından ayrıntılı bilgiler verdi.

EMASYA’nın ne olup ne olmadığını anlatan Yalçın Diker yayında şu görüşlere yer verdi:
Bizim Anadolu / 12 Şubat 2023

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...