Press "Enter" to skip to content

Umut Oran: “AKP ile koalisyonu tarih affetmez”

Umut Oran’dan “AKP ile koalisyonu tarih affetmez” uyarısı

12 Eylül askeri darbesinin kapısına kilit vurduğu siyasi partilerin yeniden açılmasını sağlayan yasanın TBMM’de kabul edilmesinin 23. Yıldönümünde twitter’dan ileti yayınlayan CHP’li Umut Oran, “Demokrasinin kıymetini bilelim. 7 Haziran’da halkımız çok önemli mesaj verdi: 60, 40’tan büyüktür.

Görev ve sorumluluk CHP, MHP ve HDP’nindir. Muhalefet partilerinin hiçbir mazereti kabul edilemez #OyVerinGitsinler #BirlikteYürüyelim #BizlerMeclise denildiyse anlaşın, düğümü çözün. Eflatun ‘Bilirken susmak, bilmezken söylemek kadar çirkindir’ der. Zaman susma zamanı değil. AKP ile koalisyonu tarih affetmez!” dedi.

Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Umut Oran, twitter hesabından (@UmutOranCHP) bugün yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“12 Eylül darbesinin kilit vurduğu siyasi partilerin yeniden açılmasının, milli iradenin özgürlüğünün 23. Yıldönümündeyiz #BenceÖzgürlük

Demokrasinin kıymetini bilelim. 7 Haziran’da halkımız çok önemli mesaj verdi: 60, 40’tan büyüktür. Görev ve sorumluluk CHP, MHP ve HDP’nindir

Muhalefet partilerinin hiçbir mazereti kabul edilemez #OyVerinGitsinler #BirlikteYürüyelim #BizlerMeclise denildiyse anlaşın, düğümü çözün.

Eflatun ‘Bilirken susmak, bilmezken söylemek kadar çirkindir’ der. Zaman susma zamanı değil. AKP ile koalisyonu tarih affetmez!”

 

Bizim Anadolu / Yurttan / 19 Haziran 2015

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...