Press "Enter" to skip to content

Turquebec tarihe mi karıştı?

Adı var kendi yok olan Montreal Turquebec Kültür ve Dostluk Derneği sessiz sedasız…

Bir zamanlar tüm Kanada Türk toplumunun gıpta ile baktığı bir dernek olan, çok başarılı etkinlik ve eylemlere imza atan Montreal’deki Turquebec Kültür ve Dostluk Derneği’nin sessiz sedasız kapandığı savları ortaya atıldı.

Geçmişteki Turquebec Kültür ve Dostluk Derneği’nin başarılı etkinliklerinden bir görünüm.
Turquebec

 

Her yıl yapılması gereken Genel Kurul toplantılarının ve seçimlerin üç yılı aşkın bir süredir yapılmadığı dile getirilirken, geçen yıl Yönetim Kurulu’nda baş gösteren rahatsızlıklar sonucu beş üyeden üçü istifasını vermiş, Başkan ve Sayman bu istifalara karşı sessiz kalmıştı. Bu gelişmeler nedeniyle Başkanın Genel Kurul’u Olağanüstü Toplantıya çağırması gerekirken, bu yapılmamış, boşa düşen yönetime ise kimseden karşı bir ses gelmemişti. Edinilen bilgilere göre Denetim Kurulu ise hiç olmamıştı.

Rahatsızlıkların önemli bir bölümünün Yönetim Kurulu’nun toplanmaması, toplantı isteyen üyelerin dışlanıp kurulmuş olan WhatsApp iletişim grubundan bile atılmalarıyla sonuçlanmış; gerçekleştirilen bazı etkinliklerin ise Yönetim Kurulu kararı olmadan gerçekleştirildiği ve gelir-giderlerin ise herhangi bir biçimde hesabının verilmediği, bu nedenle istifaların gerçekleştiği bildiriliyor.

Geçmişteki başarılı etkinliklerden görünüm.

1993 yılında büyük özverilerle kurulan, yıllarca Türk toplumunun sesi olan ve toplumun görünürlüğünü geniş kesimlere yayan Turquebec Kültür ve Dostluk Derneği’nin adı ortalıkta dolaşmasına karşın artık kendisinin olmaması, bu derneğe yıllarca emek veren tüm anne, çocuk ve toplum üyelerince birer üzüntü kaynağı olduğunun altı çiziliyor.

Bizim Anadolu / 19 Ağustos 2020

Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...

Be First to Comment

    Leave a Reply