Press "Enter" to skip to content

Turquebec için harekete geçildi

Turquebec Kültür ve Dostluk Derneği’ni hukuksuzluktan arındırmak için harekete geçildi.

Derneği ‘kendi kişisel malıymış gibi yöneten’ bir iki kişiye karşı eski başkanlardan Bekir Gülpekmez toplumsal paylaşım ortamında yeni bir sayfa açarak üyeleri duyarlı olmaya ve tepki göstermeye çağırdı.

Bekir Gülpekmez.

‘Turquebec – Yönetim Kurulu ve Seçimler 2022’ adıyla yeni açılan sayfa üzerinden bir görüntülü açıklama yayınlayan Bekir Gülpekmez, derneğin şu andaki durumunun hukuksal sorunlar içerdiğini ve başındaki kişinin bir oldu bittiyle kendi istediği doğrultuda devam etmek isteğinde olduğunun altını çizdi.

9 yıldan beri neden kimseyi yaklaştırmadığını ve başkan kalmak istediğini anlamadığını da söyleyen Bekir Gülpekmez, açmış olduğu sayfanın toplumsal paylaşım ortamında görüş belirten üyelerin görüş yazılarının silinip kaybolma olasılığı dolayısıyla olduğunu ve açmış olduğu sayfada üyelerin herhangi bir hakaret içeren hitaplardan kaçınıp saygı çerçevesinde tepkilerini göstermesini istedi.

Son Cumhuriyet Bayramı Balosu’nda konuşan Türkiye’nin Sivil Havacılık Örgütü Temsilcisi Büyükelçi Suat Aka’nın yaptığı konuşmadan çok üzüntü duyduğunu belirten Gülpekmez, Montreal’i bilmeyen kişilerin dernekler arasında bir sorun olduğu çıkarımı yapacağını; böyle bir sorunun olmadığını, derneklerin birlikte uyumlu çalıştığını, sorunun sadece bir kişiden kaynaklanan kişisel bir sorun olduğunu açıkladı.

Şu ana kadar iptal edilmediyse bu hukuksuz Genel Kurul’un sözü edilen tarih 18 Aralık’ta gerçekleşeceğinin anlaşıldığını, bu nedenle üyelerin söylendiği gibi 17 Aralık gece yarısına dek yıllık üyelik ödemelerinin yatırılıp Genel Kurul Toplantısı’na katılmalarını, katılma olanakları bulunmaz ise, katılacak bazı kişilere oy verme hakkı verip (İngilizce kullanımıyla ‘proxy’) oy kullanmalarını istedi.

Uzakta olduğu için kendisinin ‘Zoom’ yazılımı üzerinden Genel Kurul Toplantısı’na katılacağını bildiren Bekir Gülpekmez, Turquebec Kültür ve Dostluk Derneği’ni hukuksal olarak güzel bir biçimde yaşatacaklarına ve gelecek kuşaklara saygın biçimde bırakacaklarına inandığını sözlerine ekledi.

Söz konusu videoya şuradan ulaşabilirsiniz (Dış bağlantılardan gazetemiz herhangi bir biçimde sorumluluk yüklenmez):

https://www.facebook.com/profile.php?id=100088419022367

İlgili Haberler:

Tepkiler çığ gibi Turquebec suskun!»

Hasan Sagıt: ‘Dernekler tüzükle yönetilir’»

Baskın Genel Kurul’a tepkiler büyüyor!»

Turquebec’ten Baskın Genel Kurul!»

Montreal’de Neler Oluyor?»

Turquebec tarihe mi karıştı?»

Devinime Gereksinim Var»

Bir Turquebec Vardı, Nerede?»

Bizim Anadolu / 14 Aralık 2022

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...