Press "Enter" to skip to content

“Türkiye Cumhuriyet’i Atatürk’süz düşünülemez!”

“Türkiye Cumhuriyet’i Atatürk’süz düşünülemez!”

Kaya Boztepe: “Türkiye Cumhuriyet’i Atatürk’süz düşünülemez”

 

 

 

 

 

 

Kaya Boztepe’nin Montreal’de yapılan 10. Kanada Türk Gençlik Kurultayı kapsamında 12 Ocak Delta Hotel’de yaptığı “Ataturk’s Relevance Today” adını taşıyan İngilizce ve Türkçe konuşması tüm dinleyicilerde heyecan yarattı.

Dinleyiciler Kaya Boztepe’nin Türkiye Cumhuriyeti tarihi ile ilgili ilginç ve önemli bilgiler içeren konuşmasını dikkatle ve ilgiyle dinlediler.

 

Buzlu yağmur uyarısına rağmen gençler ve çeşitli ülkelerden katılımcılarla dolan salonda, dinleyiciler Kaya Boztepe’nin Türkiye Cumhuriyeti tarihi ile ilgili ilginç ve önemli bilgiler içeren konuşmasını dikkatle ve ilgiyle dinlediler.

Türkiye Cumhuriyeti tarihini anlatırken “tarihini bilmeyen geleceğine sahip çıkamaz” diyen ve Atatürk’ü Cumhuriyet tarihiyle özdeşleştiren “Türkiye Cumhuriyeti Atatürk’süz düşünülemez” diyen Boztepe, konuşmasında Atatürk’ün eşsiz devlet adamlığına, eğitime ve öğretmenlere verdiği değere, okuma aşkına, milli mücadele başarısına ve halkına yönelik çok yönlü lider olma dehasına değindi.

Başarılarla dolu Cumhuriyet tarihini gerçek anılarla sunan Boztepe’nin konuşması geçmişle ilgili nadir bulunan anılara yer verirken, ülke geleceği ile ilgili dinleyicilere umut aşıladı.

Kaya Boztepe’nin 12-14 Ocak 2018 10. Türk Gençlik Kanada Kurultayı Montreal katılımı 13 Ocak’ta devam edecek.

 

 

 

Duygu Özmekik / Bizim Anadolu / 13 Ocak 2018

Paylaşın, dostlarınızın da haberi olsun…

 

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...