Press "Enter" to skip to content

Türk kebapçısına saldırı

Türk kebapçısına saldırı

 

 

 

 

 

 

 

 

Montreal’de sayılı Türk döneri yapan lokantalardan ve kebap çeşitleriyle kendinden söz ettiren TGV İstanbul 3’e fanatik Ermenilerce saldırıda bulunuldu.

 

Fanatik Ermeniler etiket yapıştırdılar.

 

Kebek kültürünün kalbi sayılan Plateau Montreal semtindeki lezzetli Türk döneri ve kebaplarıyla tanınan TGV İstanbul 3 lokantasına fanatik Ermeniler saldırıda bulundu.

Gece geç saatlerde lokantanın vitrin ve kapısını boydan boya ‘Ni Oubli, Ni Excuses, Justice et Reparations’ etiketleriyle kaplayan fanatik Ermeniler, saldırılarından sonra kaçtılar.

Lokanta sahibi İhsan Yıldız etiketlerin yapıştırıldığı vitrini gösteriyor.

 

Beş ayda bu saldırıların üçüncüsünü yaşadıklarını belirten lokanta sahibi İhsan Yıldız, ‘ilk ikisinde pek önemsemedik, ancak üçüncüsü olunca polise bildirmek zorunda kaldık’ diye konuştu.

Fanatik Ermeniler 5 ayda üç kez saldırıda bulundu.

 

Polis’in parmak izi ve güvenlik kamerası kayıtlarını aldığını bildiren İhsan Yıldız, ‘burada ekmeğimizi kazanmaya çalışıyoruz, kimseye zararımız yok, ırkçı değiliz, herkese eşit biçimde hizmet ediyoruz, bizimle neden uğraşıyorlar’ diye sordu.

İhsan Yıldız bizden ne istiyorlar, ekmeğimizi kazanmaya çalışıyoruz diye konuştu..

 

Çok saygın Ermeni dostlarının olduğunu, onların da bu duruma üzüldüğünü anlatan İhsan Yıldız, Montreal gibi uygar bir kentte bu tür fanatik olaylardan ötürü duyduğu üzüntüyü belirtti.

Parmak izi ve güvenlik kamerası kayıtlarını alan Montreal Polisi olayla ilgili soruşturmaya ve saldırganların yakalanması için çalışmalara başladı.

 

 

 

Bizim Anadolu / 19 Haziran 2019

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...