Press "Enter" to skip to content

Trudeau Erdoğan’la görüştü

Trudeau Erdoğan’la görüştü

Kanada Başbakanı Justin Trudeau 22 Ocak’ta Türkiye Cumhuriyeti Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdğan ile görüştü.

 

 

 

 

 

Görüşmede Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Uluslararası Havayolu uçağının Tahran’da uğramış olduğu trajedide yaşamlarını yitiren Kanadalılara ilişkin başsağlığı dileklerini iletti.

 

Başbakan Trudeau yanıtında Erdoğan’a Türkiye’nin yaşanan trajediye ilişkin, özellikle kurban ailelerinin topraklarından geçmesine izin vererek, Kanada’ya yönelik gerçekleştirdiği yardımlar için teşekkürlerini sundu.

 

Edinilen bilgilere göre iki yönetici de söz konusu dosyada saydam ve güvenilir tam bir soruşturmanın yapılması ve kurban ailelerinin sağlıklı bir yanıt ve adaleti edinmesi konusunda görüş birliğine vardı.

 

Öte yandan, iki yönetici Ortadoğu’daki son gelişmeler üzerine görüş alışverişinde bulundular.

 

Barış ve istikrarın sağlanması ve gerilimin düşürülmesi için ikili görüşmelerin gerekleri konusunda görüş birliğine varan iki yönetici, ayrıca IŞİD’e karşı savaşımın sürdürülmesinin önemine ilişkin görüşlerini bildirdiler.

 

Bu arada, görüşmede Kanada ve Türkiye toplumu arasındaki bağların ve tecimsel ilişkilerin önemine değinilirken, iki ülke arasında geleceğe yönelik yatırım olanakları ve işbirliği konuları da gündeme geldi.

 

 

 

Bizim Anadolu / 27 Ocak 2020

 

Şu yazı ve haberlerle de ilgilenebilirsiniz:

 

 

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...