Press "Enter" to skip to content

Toronto’da Türkiye Gönüllülerine tehdit!

Toronto’da görev yapan gözlemcilerden Kanada Eşgüdüm Sorumlusu Ebru Demirtaş, Sandık Komisyon üyesi MHP’li bir kişi tarafından tehdit edildi.

Türkiye Gönüllüleri Kanada Eşgüdüm Sorumlusu Ebru Demirtaş.

Toronto’daki oy verme işlemlerinde sıkıntıların devam ettiği gözleniyor. Buarada, 3 Mayıs 2023 akşamı, sandıkların kapanmasından sonra tutanaklar hazırlanırken saat 23.00 sıralarında Türkiye Gönüllüleri Kanada Eşgüdüm Sorumlusu Ebru Demirtaş’ı sıkıştırmaya çalışan Sandık Komisyon Üyesi Cengiz Yılmaz, yaklaşık 6 kişinin bulunduğu bir ortamda ve diğer komisyon üyelerinin gözü önünde yüksek sesle bağırarak ‘ayağını denk almasını, susmasını’ isteyerek provokatif davranışlarda bulundu.

Araya girenlerin yatıştırmasıyla uzaklaştırılan saldırganın bu tutumu üzerine Türkiye Gönüllülerinden gözlemci Ebru Demirtaş Toronto Başkonsolosluğu Seçim Komisyonu Başkanlığı’na dilekçe vererek ‘can güvenliğinin tehdit altında olduğu’ dolayısıyla bu kişinin sandık başından uzaklaştırılmasını talep etti.

Dilekçenin Türkiye’le gönderildiği ve talebin Yurtdışı İlçe Seçim Kurulu’nca ret edildiği bilgisi veriliyor.

Yeterli sandık bulunmadığı ve sandıkların yavaş çalışığı, bu nedenle uzaktan gelen çoğu kişinin oy veremeden ayrılmak durumunda kaldığı bildiriliyor.

 

Bizim Anadolu / 05 Mayıs 2023

Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...

Be First to Comment

    Leave a Reply