Press "Enter" to skip to content

Toronto’da ‘Evet’ gerilimi

Toronto’da ‘Evet’ gerilimi

Evrensel gazetesinin bildirdiğine göre Anayasa Değişikliği Halkoylaması’nın yapıldığı Toronto Başkonsolosluğu önünde bir grup ‘evet’ propagandası yapmak istedi. (Görüntülü)

 

 

 

 

Evrensel Gazetesi’nin haberi şöyle:

Kanada’nın Toronto şehrinde referandum için oy kullanılan konsolosluk binasının çevresinde ‘Evet’ propagandası yapılması gerilim yarattı.

Dün (önceki gün), üzerlerinde ‘Evet’ afişleri bulunan bir minibüsle gelen ve daha sonra sayıları 25’i bulan grup, oy kullanmak üzere konsolosluk önünde bekleyenlere ‘Evet’ propagandası yapmaya başladı.

Grubun konsolosluk görevlisi tarafından uyarılması sonrası tartışma yaşandı. Grup üyelerinden bazılarının kendilerini uyaran konsolosluk görevlisini itip kakması, hakaret ve tehdite varan sözler sarf etmesi üzerine oy kullanmak üzere bekleyen yurttaşlardan bir bölümü grup üyelerine tepki gösterdi.

 

ARVE Error: Invalid URL http://www.bizimanadolu.com/wp/wp-content/uploads/Toronto’da-‘Evet’-tacizi-gerilim-yarattı-1.mp4 in mp4

Bu sırada cep telefonları ile görüntülendiklerini fark eden grup üyeleri birbirlerini sakinleştirmeye çalıştı. Gerilimin tırmanması üzerine, görevliler polisten yardım istedi. Bunu fark eden grup üyelerinin dağılmaya başlamalarının ardından bir polis ekibinin konsolosluğun bulunduğu Lower Spadina Caddesi’ne önlem amaçlı olarak konuşlandığı görüldü.

Olayın hemen ardından olayı görüntüleyen ve gruba tepki gösteren bir ailenin üyeleri konsolosluğa 100 metre kadar uzaklıktaki bir iş merkezinde dağılan grup üyelerinden bir bölümünün tacizine maruz kaldı. Bazı grup üyeleri aile üyelerine sataşırken aralarından birisi aile üyelerini “çektikleri görüntüleri yayınlamamaları” için uyardı. Grup üyeleri uzaklaşırken, içlerinden birisi aile üyelerine “Vatan Hainleri!” diye bağırdı.

 

 

Bizim Anadolu / 10 Nisan 2017

 

 

Paylaşın dostlarınızın da haberi olsun…

 

 

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...