Press "Enter" to skip to content

TKDDP yeni Yönetim Kurulu’nu seçti

TKDDP yeni Yönetim Kurulu’nu seçti

 

 

Geçen yıl Montreal’de kurulan Türk Kanada Destek ve Dayanışma Platformu (TKDDP) bir yılını doldurmadan Yönetim Kurulu’nu yeniledi.

TKDDP, neden böyle bir değişikliğe gidildiği konusunda herhangi bir bilgi vermezken, yayınlamış olduğu bildiride Denis Azar’ın başkanlığını yapmış olduğu önceki Yönetim Kurulu’na teşekkür etti ve üyelerine yeni Yönetim Kurulunu tanıttı.

Önceki Yönetim Kurulu Başkanı Denis Azar (sağ başta).

Buna göre Başkanlığa Şerafettin Engin atanırken, Genel Yazmanlığa Ömer Kanay getirildi, Sayman ise Başak Tozlu oldu. Öte yandan Nuray Özçakır ve Leyla Türkdoğan’ın ise Başkan Yardımcıları olarak belirlendiği bildirildi.

11 kişilik kurucu üyenin oluşturduğu Üst Kurul’un herhangi bir etkin görev yüklenmeyeceği, ancak Yönetim Kurulu’nun çalışmalarını denetleyip gözlemleyeceği bildiriliyor.

TKDDP tanıtım etkinliğinden görünüm.

 

TKDDP yayınlamış olduğu bildiride şunları söyledi:

“Geçirmekte olduğumuz COVID-19 salgını sürecinde, geçtiğimiz Mart ayının ortasından itibaren tüm çalışmalarımıza zorunlu olarak ara vermek durumunda kalmıştık. Kuruluşumuzun ilk senesinde gerçekleştirdiğimiz Görsel Sanatlar Kursu aktivitemizin hemen başında ortaya çıkan bu durum hepimizi hazırlıksız yakalamıştı.

Mevcut COVID-19 sürecinin tam olarak ne zaman sona ereceği belirsizliğini koruduğundan, TCSSP kendi yapılanmasını da bu yeni çalışma ortamına adapte ederek, yönetim ve yürütme faaliyetlerine 5 kişilik bir Yönetim Kurulu Kadrosu ile devam edecektir.

Amacımız, 2020-2021 ve 2021-2022 dönemleri boyunca hedeflerimize ulaşmak için tüm TCSSP gönüllü kadrosunu şekillendirmek, çalışma komitelerinin eksiksiz bir şekilde işlerliklerini sağlamak ve üye sayımızı hızla arttırmaktır. Bu girişimlerimizi takiben, 2022 yılında ilk genel kurul toplantımızı gerçekleştirmek ve sizlerin de katılımı ile yeni dönem yönetim kurulumuzu belirlemek arzusundayız.

İlk kuruluş senemizde göstermiş olduğu gayret, yoğun çalışma ve özverilerinden dolayı başta Geçmiş Dönem Başkanımız Sayın Denis Azar’a ve Başkan Yardımcıları Sayın Sıla Ünver ile Sayın Erez Aji’ye çok teşekkür ederiz. Kendilerinin platformumuza ve yeni dönem Yönetim Kuruluna göstermeye devam edecekleri destekten dolayı şükranlarımızı sunarız.

2020-2021 Yeni Çalışma Dönemi (Eylül 2020 – Haziran 2021) Yönetim Kurulu:

Başkan: Şerafettin Engin, Genel Sekreter: Ömer Kanay, Başkan Yardımcısı: Leyla Türkdoğan, Başkan Yardımcısı: Nuray Özçakır, Sayman: Başak Tozlu.

 

Bizim Anadolu / 19 Ağustos 2020

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...