Press "Enter" to skip to content

Tepkiler çığ gibi Turquebec suskun!

Baskın Genel Kurul duyurusunun ardından gelen ve çığ gibi büyüyen tepkilere yanıt verilmezken varlığı sorgulanan Turquebec suskunluğa gömüldü.

İvedi alınmış ve olağanüstü durumlarda bile böyle bir Genel Kurul kararı alınamayacağını bildiren dernek ve toplum üyeleri bir an önce Genel Kurul’un Mayıs 2023 tarihine alınması gereğini bildiriyorlar.

Üyelerin oluru olmadan yapılacak böyle bir Genel Kurul’un geçersiz olduğunu da anımsatan üyeler, resmi ve hukuksal yola başvurulacağını anımsatıyorlar.

Yapılan eleştirilere yanıt vermeyen ve kendi aralarında seçilecek bir yönetim kurulunun ahbap-çavuş ilişkisinden ileri gitmeyecek bir oluşum olacağı yorumunu getiren üyeler, bunun da zaten yasadışı olduğunun altını çiziyorlar.

Tepkiler, ‘9 yıldır tek adamlık, yirmi yıl daha mı kalmak istiyor?’, ‘yapılan etkinliklerin gelir-gider hesaplarının istifa eden Yönetim Kurulu’ndan da kaçırıldığı savlarının konuşulduğu ve gelirlerin nerede olduğu’ sorularında yoğunlaşırken, gönül birliği dışında bu konunun Türkiye Cumhuriyeti temsilciliklerinin görev alanına girmediğini, dahası, varlığı sorgulanan bir derneğin temsilcisi olarak bazı kişilerin neden bu kurumlarda muhatap alındığını da sorgulayan toplum üyeleri, bu sorunun Kanada/Kebek özelinde bir sivil toplum kuruluşu olarak Türk toplumunun çözmesi gereğinde birleşiyorlar.

Bazı tepki paylaşımları:

Yorumunun silineceği endişesini taşıyan Bekir Gülpekmez yazısını korumaya aldı.

Turquebec’in resmi sayfasında sadece İngilizce sunum yapılırken, Genel Kurul kararı dolayısıyla İngilizce ve Türkçe oy vermeye çağrılıyor.

İlgili haberler:

Hasan Sagıt: ‘Dernekler tüzükle yönetilir’»

Baskın Genel Kurul’a tepkiler büyüyor!»

Turquebec’ten Baskın Genel Kurul!»

Montreal’de Neler Oluyor?»

Turquebec tarihe mi karıştı?»

Devinime Gereksinim Var»

Bir Turquebec Vardı, Nerede?»

 

Bizim Anadolu / 13 Aralık 2022

Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...

Be First to Comment

    Leave a Reply