Press "Enter" to skip to content

Tayfun Talipoğlu yaşamını yitirdi

Tayfun Talipoğlu yaşamını yitirdi

İzmir, Konak’taki evinde fenalaşan Gazeteci Tayfun Talipoğlu yaşama veda etti. Kanada’ya da gelmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gazeteci Tayfun Talipoğlu saat 01.00 sıralarında evinde fenalaşarak yere yığıldı. Evde bulunan bir arkadaşının haber vermesi üzerine gelen sağlık ekipleri Talipoğlu’na ilk müdahaleyi yaptı. Talipoğlu, daha sonra cankurtaranla Katip Çelebi Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Talipoğlu, burada yapılan tüm çabalara karşın 55 yaşında yaşamını yitirdi. Kalp krizi sonucu yaşama gözlerini yuman Tayfun Talipoğlu’nun kesin ölüm nedeni otopsi sonucunda belli olacak.

 

Oğlu açıklama yaptı

 

Tayfun Talipoğlu’nun oğlu Candaş Talipoğlu, İzmir Adli Tıp Kurumu önünde gazetecilere açıklama yaptı.

Babasının bu gece saat bir, bir buçuk sıralarında kalp krizi geçirdiğini belirten Candaş Talipoğlu, “Bu geçirdiği üçüncü kalp kriziydi. Daha önce de bu tarz rahatsızlığı olmuştu. Stent takılmıştı. Herhalde yakın aralıklarla üst üste gelince bu sefer bünyesi dayanamadı. Arkadaşlar müdahalede bulunmuş 45 dakika, ama olmadı. Defin Ankara’da olacak. Yarına yetişir mi bilmiyorum ama yetişmezse perşembe olacak”.

 

Oğul Talipoğlu sözlerine şöyle devam etti:

 

“Babam 1990 yılından beri fiilen gazetecilik yapıyor. Özellikle ‘Bam Teli’ ile herkesin tanıdığı biri oldu, ama kendisi gazete yazarı olarak başlamıştı. Toplumda herkesin kendine yakın hissettiği gazetecilerden biri olduğunu hissediyorum. Bu ülkede çok şeye katkı sağladı. Barış ve birliktelik için çok çaba sarf etti. Eğitim kampanyalarına çok emek verdi elinden geldiğince. Herkes tarafından sevilen ender bir gazeteci olduğunu düşünüyorum. Yol hikâye kitabını yeni çıkarmıştı, çok istiyordu. Bu hafta içinde ya da hafta sonu için albüm çıkarmak istiyordu. Kendisinin görmesi kısmet olmadı. İnşallah bıraktığı yerden biz devam edeceğiz. Sevenlerini kitabı ve albümü ile buluşturacağız”.

 

Tayfun Talipoğlu Kanada'da.
Tayfun Talipoğlu Kanada’da.

 

Tayfun Talipoğlu kimdir?

 

1962 yılında Kars’ta doğan Tayfun Talipoğlu, İlkokulu Malatya Şeker İlkokulu ve Eskişehir Yunus Emre İlkokulu’nda okudu. Ortaokulu Eskişehir’de, liseyi Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamlayan Talipoğlu Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü 1983 yılında bitirdi. Talipoğlu, siyasi görüşleri nedeniyle kaymakam yapılmadı ve bu süreçte kargoculuk, Ankara düğün salonlarında ve pavyonlarında orkestra solistliği gibi birçok değişik iş yaptı. Milliyet Gazetesi’nde muhabir olarak başladığı gazetecilik yaşamını önce Star1’de, sonra ATV’de haber muhabiri olarak sürdürdü. 1995 yılından bu yana önce ATV’de, 1999’dan itibaren de NTV’de Bam Teli programını hazırlayıp sunarak mesleğine devam etti. Tayfun Talipoğlu, Takvim, Yeni Yüzyıl, Cumhuriyet gazetelerinde köşe yazarlığının yanında bir dönem TRT’de de izlence hazırlamıştı.

Talipoğlu, aynı zamanda Ekim 2007’den beri UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi’ydi. Tayfun Talipoğlu 2015 Genel Seçimleri’nde CHP’nin 5. sıradan Aydın Milletvekili adayı olmuştu. Talipoğlu evli ve bir çocuk babasıydı.

 

Tayfun Talipoğlu ve ozan Arif Kabadayı Toronto’da renkli anlar yaşattılar:

 
 

 

Benim Yolum, Ne Çoktular Ne Kadar Çocuktular, Eskiyen Yüzümün Yeni Gülümseyişi, Çoluk Çocuk Yazıları, Eşekle Gelen Aydınlık adlı kitapları bulunan Talipoğlu’nun, Seyyah ve Bam Teli Yol Müzikleri adlı şiir ve türkü albümleri de bulunuyor.

 

Tayfun Talipoğlu Toronto'da gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Ömer Özen'le tanışmış, görüş alışverişinde bulunmuştu.
Tayfun Talipoğlu Toronto’da gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Ömer Özen’le tanışmış, görüş alışverişinde bulunmuştu.

 

 

Talipoğlu geçen yıl Kanada’ya da gelmişti
Şiirleriyle konuklara unutulmaz anlar yaşattı.
Şiirleriyle konuklara unutulmaz anlar yaşattı.

 

Geçen yıl CHP milletvekilleri Fikri Sağlar ve Sezgin Tanrıkulu ile Kanada’ya da gelen gazeteci yazar Tayfun Talipoğlu Toronto’da düzenlenen etkinlikte ozan Arif Kabadayı ile konuklara hoşsohbet ve şiirleriyle renkli dakikalar yaşatmıştı.

 

Dönüp Kanada ve Kanada’daki Türk toplumu üzerine izlence hazırlamayı tasarlayan ve Halk Teve’de sohbet ve müzik izlenceleri düzenleyen Tayfun Talipoğlu’nun bunu yapmaya ömrü yetmedi.

 

Tayfun Talipoğlu İncirlik’ten bildiriyor, telefonlar susmuyor: ‘Abi aşk şiiri mi söylüyorsun, savaş haberi mi veriyorsun?’

 
 

 

 

Bizim Anadolu / 21 Mart 2017

 

Paylaşın, dostlarınızın da haberi olsun…

 

 

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...