Press "Enter" to skip to content

Sultanbeyli yanıyor… Kışkırtma mı?

Sultanbeyli yanıyor… Kışkırtma mı?

İstanbul’da polis karakoluna bombalı saldırı.

 

 

 

 

İstanbul Sultanbeyli’de, Polis Merkezi’ne düzenlenen bombalı saldırıda çok sayıda polis memuru ve yurttaş yaralandı.

Sultanbeyli’nde Fatih Polis Merkezi’ne bombalı saldırı düzenlendi. Patlama sonrası çok sayıda polis yaralandı. Bombalama sonrasında olay yerine çok sayıda cankurtaran ve itfaiye gönderildi.

 

Sultanbeyli'de bomba.
Sultanbeyli’de bomba.

 

İstanbul Sultanbeyli’de, Fatih Polis Merkezi’ne düzenlenen bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 5 polis ve 2 vatandaş yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Petrol Yolu Caddesi’ndeki 3 katlı polis merkezine bombalı saldırı düzenlendi. Saldırının ardından yangın çıkan binada, kısmen çökme yaşanırken, patlamanın binanın yakınındaki bazı ev, işyeri ve araçlara da etkisi olduğu görüldü.

Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi gönderildi. Yaralılar sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, itfaiyenin çabalarıyla yangın söndürüldü.

Aralarında Özel Harekât polislerinin de bulunduğu çok sayıda polis ekibi karakol çevresinde güvenlik önlemlerini artırırdı, terörist saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması için operasyon başlatıldı.

 

Gazeteci Mehmet Faraç.
Gazeteci Mehmet Faraç.
‘Kardeş kavgası çıkmasın’

Öte yandan toplumsal paylaşım ortamında Aydınlık Gazetesi yazarı Mehmet Faraç olayın kışkırtma olabileceğini ifade ederek yurttaşları soğukkanlı ve uyanık olmaya çağırdı, kardeş kavgası çıkmasın dedi.

 

 

 

 

 

İşte olaydan fotoğraflar ve gazeteci Mehmet Faraç’ın tepkileri:

m-farac-03

m-farac-02

m-farac-01

sultanbeyli-01

sultanbeyli-03

sultanbeyli-04

sultanbeyli-05

 

 

 

 

 

 

Bizim Anadolu / 09 Ağustos 2015

 

 

 

 

 

 

Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...

Comments are closed.