Press "Enter" to skip to content

Simit de yesin çocuklar!

Sabahın 05.51’i, simitçimiz ile ayaktayım. Yine bağırıyoruz sabahın körlerine.

Benim ve mahallenin kadrolu simitçimizin sesinde yine umutsuz tonlama var: “Simitçi, Sicaaaak simit-simitçi Sicaaaak simit…”.

Bu sefer biri seslendi: “Simitçiiiiii!” Ardından fiyatını sordu. 10 lirayı duyan adam bir daha bir şey sormadı; simitçi durmadı, ve sesi azala – azala kayboldu.

Ben CHP’nin durumunu biraz simitçimizin durumuna benzetiyorum. Çünkü CHP şu anda “iki tarafı siyasetçi değnek” gibi, halk ve milletvekili olmak isteyenler degenegin neresinden tutacağını bilmiyor. CHP’nin değişim denmesine karşın değişmediğini ve de değişmeyeceğini ve de böyle giderse simitçinin sesi gibi kaybolacağını görüyor. Bu umutsuzluğu körükleyen Yandaş medya resmen tetikçilik yapiyor; seçim provakatoru M.AKşener’i hiç konuşmayarak, ille de İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu ateşine odun atıyor; görmüyor o ateşin kendilerini yakacağını. Bu resim nedeniyle halk endişeli; CHP gidiyor, milletvekili olmak isteyen endişeli; milletvekilliği gidiyor!! Bizler de endişeliyiz ülke için, fakat milletvekilliği için endişeli değiliz, çünkü biz MİLLETİN VEKİLİYİZ…

Bu durumu ne kadar benzetirsiniz bilemem ama, ben bu durumu internetteki şu habere de benzetiyorum: #Dolandırıcılar, satın aldıkları kimlik bilgileriniz ile önce telefon hattınızı ele geçiriyorlarmış, sonra banka hesap bilgilerinize ulaşıp hesabınızdaki parayı alıyorlarmış. Eğer hesabınızda para yok ise adınıza kredi kullanıyorlarmış. # Bankada param yok, endişeli değilim de, ya adıma kredi çekerler ise? İşte bu düşündürüyor. Evet; CHP’de bu kavga bitmez ise, büyük olaylara yine küçük adamlarla bakılırsa, benden yine oy alırsa..!!!?

Biraz daha bekleyeceğim ve bu kaostan, kısır, dahası, kısır döngü oylardan kim sorumlu; bu siyasi süreçte “kim” kimin ve neyin değneği yazacağım ve de noktalayacağım. Asla MİLLETİN VEKİLİ olarak simitçiden simit alınabilmesi, simitçimizin de simidini satabilmesi için verdiğim savaştan vazgeçmeyeceğim!!!.

Tekrar güzel günler adına GÜNAYDIN!..

evesbere@mynet.com

Önceki yazıları»

Şevket ÇORBACIOĞLU / Bizim Anadolu / 18 Eylül 2023

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...