Press "Enter" to skip to content

Sihirli sene, perde kalktı, berbat senaryolu şov bitti!*

Kendi kişisel ve çevremdeki insanların hayatlarına yönelik gözlemlerimden yola çıkarak söyleyebilirim ki, 2022 yılı bir büyük sürpriz paketi gibi hayatımıza girdi.

Duygusal ve zihinsel yönden hiç bu kadar yoğun ve öğretici, her iki bakımdan da evrimleştiren bir yıl yaşamadık. Çevremizde ve dünyada olan olaylar hiç bu kadar hayatımıza dahil olmadı ve bizi direk olarak etkilemedi.

2022 yılında aldığımız kararlar ve tüm seçimlerimiz bundan sonraki hayatımızı sonsuza dek değiştirdi. Bunu bundan sonraki yıllarda, 2022 yılındaki kararlarımızın geleceğimize mal olduğunu daha net göreceğiz.

Kendi adıma, 2022 yılı hayatımın her anlamda en güzel senesi oldu. Hayatımda hiç bu kadar doğru kararlar almamıştım. Her zaman gerçekleri bilmek isteyen, kitle iletişim araçlarının şovlarına, uluslararası pazarlama beyin yıkama taktiklerine ve para aklama politikalarına duyarlı ve şüpheli gözle bakan, özellikle gücü elinde bulunduranlardan gelen bilgileri beyin süzgecinden geçiren bir insan olarak, benim adıma bu yıl bana büyük bir iç huzuru getirdi, çünkü hiçbir zaman tüm bu sömürü oyunları bir arada bu kadar açık ve net görünür olmamıştı. 2022 sanki büyük bir perdeyi gözümüzün önünden kaldırdı ve tüm bu oyunların arkasındaki gerçekleri tüm çirkinliği ve gerçekliğiyle önümüze serdi; ve bundan sonraki yıllarda da sermeye devam edecek.

Gerçekler net olduğunda, manipülasyon ve propagandalar ise yaramaz, akıl karışıklığı ortadan kalkar ve tüm hayatımızın gücünü elimize alırız. 2022 yılının bana ve çevremdeki benim hayat anlayışımda olan insanlara getirdiği bu oldu. Hepimiz çırılçıplak spekülasyondan uzak gerçeklere tüm gücümüzle uyandık.

Tabii ki bu uyanma çok büyük kalp kırıklıklarını da beraberinde getirdi. Bir takım güç meraklıları ya da güç meraklılarıyla bilinçli ya da bilinçsiz emirlerine harfiyen uyarak ortaklık eden yakınlarımız, arkadaşlarımız bize gerçek sevgilerini gösterdiler; yani güç sevgilerini. Ancak hayata yeni gelen bir bebeğin ağlamaları gibi, kalp kırıklıklarımız bu uyanma sürecinin bir parçasıydı ve gerekliydi. O güç sevdalılarını ve destekçilerini verdikleri kararların sonuçlarını tek başlarına yaşamak üzere geride bıraktık, bizim gibi yaşamayı seçen insanlara yöneldik, harika tanışmalar ve arkadaşlıklar geliştirdik. Ama en güzel birliktelikleri bu yıl ve önümüzdeki yıllarda ninnileri ve berbat senaryolu şovları takip edenlerle değil, gerçeklere hazır olan yüreklilerle yaşayacağız. 2022 yılı tüm gerçeklerin ortaya çıkma yılı değil, sadece bu ifşaların başlangıç yılıydı.

2022 yılına ve tüm oyuncularına büyük şükranlarımı sunuyorum. Bana hayata koşulsuz güvenmem gerektiğini hatırlattılar. Aynı zamanda koşullar ne olursa olsun, değerlerimle birebir örtüşen kararlar alabileceğimi, sağlıklı yaşamın bu olduğunu ve ancak o zaman doğru ve dürüst insanlarla karşılaşabileceğimi birebir deneyimledim.

2023 benim için sağlıksız duygu sömürüleri, propagandalar ve manipülasyonları tamamen geride bırakma ve yepyeni, sadece sağlıklı olanı hayatıma kabul etme yılı. 2022 yılı sayesinde bu iki hayat tarzı arasındaki fark hiç olmadığı kadar net ve aydınlık.

Bu yılın hepimize hak ettiğimizi sunacağına güvenim sonsuz.

* Bu yazı gazetemizin PDF yayını için hazırlanmıştı; araya bazı aksaklıklar girdiği için yayın uzadı. Bu nedenle daha fazla gecikmeden burada yayınlamayı uygun bulduk. Yazarımızdan ve okurlarımızdan özür dileriz. Bizim Anadolu

Duygu Özmekik / Bizim Anadolu / 28 Mart 2023

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...