Press "Enter" to skip to content

Sevim Önen sonsuzluğa göçtü

Türk toplumu bir değerini daha yitirdi. Sevim Önen sonsuzluğa göçtü.

Özellikle Toronto’da Türk toplumu içinde özel bir yere sahip olan Sevim Önen, diğer toplumsal çalışmaları yanında en büyük katkısı Ankara Kitaplığı’nı kurması ve bu çerçevede toplumun düşünsel evreninin varsıllaşması için büyük özveriyle çalışmalarda bulunmasıydı.

Ankara Kitaplığı’nın gelişmesi, çeşitli okuma günleri, çocuklar ve yetişkinler arasında yarışmalar, Türkiye’den ve Kanada’dan yazın ve sanat dünyası emekçilerini toplumla buluşturması, sonrasında da bir bayrak yarışı anlayışıyla yönetimi gençlere, sonraki kuşaklara bırakması en büyük özelliklerindendi.

Böyle değerli bir kişiliğin yitirilmesinden üzgün olan toplum üyeleri Ankara Kitaplığı’nı başsağlığı dileklerini yoğun bir biçimde bildirdiler.

Sevim Önen’in kalıtı olan Ankara Kitaplığı’na bağış yapmak isteyen toplum üyeleri ankarakitaplik@gmail.com adresini kullanarak bu bağışlarını e-transfer aracılığıyla yerine getirebilirler.

Bizim Anadolu olarak toplumumuz büyüğü değerli insan Sevim Önen’in ışıklar içinde yatmasını, sevenlerine ise sabırlar dileriz.

 

Bizim Anadolu / 09 Şubat 2022

Şu haber ve yazılarla da ilgilenebilirsiniz:

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...