Press "Enter" to skip to content

Şehit Albay Altıkat Ottava’da anıldı

Şehit Albay Altıkat Ottava’da anıldı

 

Ottava’da görevine giderken Ermeni teröristlerce şehit edilen Büyükelçilik Askeri Ataşesi Albay Atilla Altıkat 35. yılında ‘Şehit Diplomatlar Anıtı’ önünde düzenlenen bir törenle anıldı.

 

 

 

 

 

 

Kanada Türk Konseyi’nce düzenlenen anma töreninde terörün nerede ve kimden gelirse gelsin kabul edilemeyeceğine değinildi ve lanetlendi.

Albay Altıkat’ın katilleri hâlâ bulunamadı.

Kanada hükümetinden 35 yıldır ellerini kollarını sallayarak gezinen katillerinin yakalanmasının istendiği konuşmalarda, bu tür eylemlere göz yummanın teröristleri cesaretlendirdiğinin altı çizildi.

 

Türkiye’nin Ottava Büyükelçisi Selçuk Ünal konuşma yaptı.

 

Törende bir konuşma yapan Türkiye’nin Ottava Büyükelçisi Selçuk Ünal özetle şunları dile getirdi: “Askeri Ataşemiz Albay Atilla Altıkat’ı, hain saldırının 35’inci yıldönümünde rahmetle ve saygıyla bir kez daha anıyoruz. Hain saldırının üzerinden bir yarım ömür geçmiş olmasına karşın acımız ilk günkü kadar tazedir.

Törene kalabalık bir topluluk katıldı.

Albay Altıkat’ın ve görevleri başında hayatını kaybeden tüm şehitlerimizin aziz hatıralarının yaşatılması büyük önem taşımaktadır. Zira, teröre verilebilecek en iyi yanıt, saldırıların bizi zayıflatmaktan ziyade güçlendirdiğini göstermektir. Şehitlerimizin fedakârlıkları unutulmamalı, unutturulmaya çalışılmasına izin verilmemelidir.

Prof. Özay Mehmet katillerin bulunmasını istedi.

 

250 vatandaşımızın öldürüldüğü, 2.200’ünün yaralandığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk kez bombalandığı Fethullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi sırasında şehit ve gazi olan aziz vatandaşlarımızı da saygıyla anıyoruz. Terörün acısını derinden hisseden bir milletin fertleri olarak, terörle omuz omuza mücadele ederek başarıya ulaşacağız.

 

Bugün Kanada’nın farklı şehirlerinden buraya gelerek şehidimizin şahsında tüm şehitlerimizin aziz hatırasına sahip çıkan sizlere içten saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Albay Atilla Altıkat olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıraları önünde bir kez daha minnet ve hürmetle eğiliyoruz.”

Tören şehit diplomatlar anıtına çelenk konulmasıyla sona erdi.

 

Tören anıta çelenk konulmasıyla sona erdi.

 

 

 

Bizim Anadolu / Ottava / Eylül 2017

 

 

Paylaşın, dostlarınızın da haberi olsun…

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...