Press "Enter" to skip to content

Sanatçılar yine hedefte

Sanatçılar yine hedefte

AKP Genel Başkanı Erdoğan: “Hadi gidin bedel ödeyin!”

 

 

 

 

 

 

 

 

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) 2018 Yılı Mali Genel Kurulu’nun ardından Arnavutköy’deki toplu açılış töreninde de yaptığı konuşmada sanatçı Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’i hedef gösterdi.

 

Erdoğan yine hedef gösterdi.

 

 

AKP Başkanı Erdoğan şunları söyledi:

“15 Temmuz Şehitleri Meydanı ve katlı otopark da önemli yatırımlarımızdan biri. Bunların yanında mahallelerimizde çok sayıda meydan, park, eğitim merkezi, hizmet binaları yapıldı. Hepsinin resmi açılışını bugün burada yapıyoruz. Toplam 82 kalem eserin Arnavutköy’ümüze ve İstanbul’umuza hayırlı olmasını diliyorum. Belediye Başkanı ve ekibimiz başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.

… Lafa gelince demokratlığı kimseye bırakmazlar ama aslında faşizm bunların ruhlarına, genlerine işlemiştir. Yerlilikle ve millilikle uymayan ne varsa Bay Kemal’de var. Bunlarla gerçekten ana muhalefetin tüm sözcüleri, edeple uyuşmayacak ifadelerle her gün üzerimize saldırıyorlar. Bütçe görüşmelerinde yine meşreplerini gösterdiler. Kötü söz sahibine aittir. Ne kadar çırpınsalar boştur. Milletimiz bunların notunu vermiş hesabını da kapatmıştır. Bizim gündemimizle muhalefetin gündemine baktığınızda kimlerin milletin geleceği için çalıştığı görürsünüz. ”

 

“Beni ayaklarımdan asarlarmış”

“Bu borazanlardan 3’ü CHP’nin resmi yayın organı olan bir televizyonda oturup hakkımda atıp tutmuşlar. Önce gergedan nesli deyip millete hakaret edip işe başlamışlar. Sonra her şey sandıkla çözülmez demişler. Hızlarını alamayıp işi iç savaş goygoyculuğuna kadar götürmüşler. Sorsanız demokratlar. Geçmiş darbeleri hatırlatmışlar. Beni ayaklarımdan asarlarmış. Topunuz cellat olsa ne yazar! Bunların bedelini ödeyecekler. Sonuna kadar kovalayacağız. ”

 

 

 

 

 

 

AKP Genel Başkanı Arnavutköy’de yaptığı açılışta sanatçıları hedef göstermeye devam etti:

 

“Yahu senin her yerin sanatçı olsa ne yazar!”

 

Erdoğan şöyle konuştu:

“İşte şimdi de yayın organları vasıtasıyla beni ipe götüreceklermiş. Bunu sanatçı görünümü altındaki müsveddeler yapıyorlar. Yahu senin her yerin sanatçı olsa ne yazar. Biz bu yola farklı çıktık. Senin haddine mi? Biz şehadete inanmış insanlarız. Biz bunların bedelini rahatlıkla ödemeye hazır insanlarız. Bunlar sanatçı müsveddesi, yargıya hesabını versinler. Bunun bedelini ödeyecekler. Bu ülkenin cumhurbaşkanını ipte sallandıracaksın. Şimdi git yargıda bedelini öde. ”

 

Metin Akpınar Halk Arenası izlencesinde demokrasi tanımı yaptı, jurnalciler saraydan ulufe almak için harekete geçti.

 

Metin Akpınar ne demişti?

Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası izlencesine Müjdat Gezen’le birlikte konuk olan sanatçı Metin Akpınar, ‘kim seçilirse başımız üstüne’ diyerek demokrasiye vurgu yapmış, bu olmazsa faşizmin gelebileceğini belirtmiş ve şöyle demişti: “Demokrasiye ulaşamazsak belki lideri ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki de başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilirler. Bu kutuplaşma ve karmaşadan kurtulmamızın tek çaresi demokrasidir. O noktaya ulaşabilirsek kavga gürültü olmadan bu işin içinden çıkarız.”

 

 

 

 

Bizim Anadolu / 24 Aralık 2018

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...