Press "Enter" to skip to content

Sanatçılar sahneye, izleyiciler salona!

Kebek’te salgın sonrası sanatçılar sahneye dönerken, izleyicilerini de koltuklarına istiyor.

Korona virüsün tüm dünyada yıkıcı etkilerinden söz ederken, en çok da toplumsal yaşam ve gösteri-sanat dünyasına olumsuz etkileri oldu.

Kişioğlu ve kızları kısıtlama ve çekincelerle dostlarını bile göremezken, yaşamlarını günü birlik kazanan gösteri, müzik dünyası çalışanları da zor zamanlar yaşadı. Kimileri toplumdan kopmamak için sanal dünyada eylemlerde bulunurken; geçinemedikleri, herhangi bir yardım da alamadıkları için yaşamlarına son verenler oldu.

Kebek’te yaşam yavaş yavaş normale dönüyor.

Bu çerçevede Zoofest de bu normal yaşama dönüşte katkılarını sunuyor.

Gülmece ağırlıklı, çoğu tek kişilik gösteri biçimindeki izlencelerle toplum karşısına çıkacak olan sanatçılar, yine insanları güldürecek, hoş anlar yaşatacaklar.

Temmuz ayında 12 ayrı gösteri salonunda sunulacak olan Zoofest, bu salgın döneminde yoğun olarak kullanılan Tiktok aracılığıyla kendilerini tanıtan sanal dünya sanatçılarına da yer verecek.

Jay Du Temple.

Bu yıl on üçüncüsü 14-31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan Zoofest’te 250’den çok sanatçının katılacağı 150’den fazla gösteri yer alacak.

Jay Du Temple, Martin Perizzolo, Matthieu Pepper gibi gülmece sanatçılarının yer alacağı Zoofest’te Ulusal Gülmece Okulu’nu yakın dönemde bitiren Josiane Aubuchon, Emile Khoury, Bruno Ly ve Sinem Kara da fırından yeni çıkmış taze gösterileriyle sahnelerde yer alacaklar.

Sinem Kara bir gösteride.

Evet, gözlerinize inanabilirsiniz, yanlış okumadınız. Uzun yıllardır Kebek sahnelerinde, televizyon dizi ve izlencelerinde güzelliği ve usta oyunculuğuyla Kebeklilerin gönlünü çelen Sinem Kara da yeniden sahnelere dönüyor.

İzmirli göçmen bir ailenin kızı olan Sinem Kara, küçük yaştan beri gönlünde yer eden oyunculuk aşkını gerçekleştirmek için tiyatro eğitimi görmüş ve okullu bir oyuncu olmuştu. Şimdi başarıdan başarıya koşuyor, Kebek sahnelerinin vazgeçilmezlerinden oluyor.

14-31 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek Zoofest ile ilgili ayrıntılı bilgileri şuradan edinebilirsiniz:

Zoofest

Sinem Kara’nın gösterileri 16 ve 20 Temmuz, saat 21.00’de Cabaret du Monument National salonlarında yer alacak.

Bilgi ve bilet için bağlantıyı imleyiniz:

Sinem Kara

#SinemKara

 

Bizim Anadolu / 15 Haziran 2022

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...