Press "Enter" to skip to content

Saatlerinizi Geri Alın!

Saatlerinizi Geri Alın!

Kuzey Amerika bu akşam (31 Ekim’i 1 Kasım’a bağlayan gece yarısı) saatleri bir saat geri alarak yaz saatinden kış saatine; bir başka deyişle normal saate geçiyor.

 

 

 

 

 

 

Kanada’da 1966 yılından beri bu genel uygulamaya geçmeyen Saskatchewan İli’ne bu yıl Yukon Özerk Bölgesi de katılıyor. Yukon, Greenwich’e göre (UTC-7) eksi yedi saat dilimine uyacağını bildirirken; bu durumda yaz aylarında Pasifik saat dilimi olan İngiliz Kolombiyası ile aynı saat dilimini paylaşacak, kış aylarında ise Kuzey-Batı Özerk Bölgesi’yle aynı saat dilimine uyacak.

 

Öte yandan Ontario Hükümetinin de aynı düşünceye sahip olduğu, artık kış saati-yaz saati uygulamasına son vereceği, ancak henüz hangi saat uygulamasını uygulayacağına karar vermediği; bu arada özellikle komşuları ABD ve Kebek ile nasıl uyum sağlayacağı merak edilen konular arasında.

 

Türkiye iki yıldan bu yana yaz saati uygulamasında kalmayı seçerek saat değiştirme yöntemini bırakmış, uygulayan diğer ülkelerle ayrıma düşmüştü.

 

Kuzey Amerika’da yaşıyorsanız bu gece saatlerinizi bir saat geri alarak yarın kazançlı olacak ve bir saat geç kalkacaksınız.

 

Bu arada yedi saat farkı bulunan Doğu Kuzey Amerika ile Türkiye arasında fark sekiz saate çıkmış olacak.

 

Bu durumda, Doğu Kuzey Amerika’da gece yarısı ise, Türkiye’de saat 08.00 olacak.

 

 

Bizim Anadolu / 31 Ekim 2020

 

Şu haber ve yazılarla da ilgilenebilirsiniz:

 

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...