Press "Enter" to skip to content

Rabiye Sağ’a Kebek’ten Ödül

Rabiye Sağ’a Onur Ödülü

Montreal’de etkinlik gösteren Türk Kadınlar Derneği Başkanı Rabiye Sağ Şeşen, Kebek Ulusal Meclisi’nce Onur Ödülü’ne layık görüldü.

Montreal Türk Kadınlar Derneği çatısı altında özellikle Kebek’e yeni gelen toplum üyelerinin uyum sağlaması ve iyileştirici toplumsal çalışmaları dolayısıyla Rabiye Sağ’a ödül verildi.

Montreal Türk Kadınlar Derneği Başkanı Rabiye Sağ, Milletvekili Pierre Arcand’ın elinden ödülünü aldı.

Liberal Parti’den Kebek Ulusal Meclisi Mont-Royal-Outremont Bölgesi Milletvekili Pierre Arcand’ın elinden ödülünü alan Rabiye Sağ, yapmış olduğu teşekkür konuşmasında Türkiye’nin şu anda yaşamakta olduğu yangın felaketine dikkat çekerek; toplumun gönlünün orada olduğunu, canını, varlarını yitirenlere üzüldüğünü belirtirken, yangını söndürmek için canla başla çalışanlara da herkesin gönül borcu olduğunu dile getirdi.

Montreal Türk Kadınlar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri birlikte.

Kebek Ulusal Meclisi’nin kendisine layık görmüş olduğu bu ödülden onur duyduğunu belirten Başkan Rabiye Sağ, Montreal Türk Kadınlar Derneği’nin gereksinim içinde olan yaşlılara, tek ebeveynli kadınların da içinde olduğu ailelere ellerinden gelen yardımı sürdüreceklerini bildirdi.

Dernek üyeleri, katkıda bulunan onursal toplum üyeleri de ödül törenindeydi.

Bu anlamda derneğe yardımları da kabul ettiklerini söyleyen Rabiye Sağ, yardımda bulunan kişi, kurum ve kuruluşlara da teşekkürlerini sundu.

Kebek Azerbaycan toplumu üyeleri Mesud Aliyev ve Leyli Khaghani de törendeydi.

Salgın kısıtlamalarına uyularak düzenlenen ödül töreninde konuşan Mont-Royal-Outremont Milletvekili Pierre Arcand da, Rabiye Sağ’ın yeni gelen göçmenlerin gereksinimlerine ve bu göçmenlerin topluma uyum sağlamalarına yönelik yapmış olduğu katkılardan dolayı Kebek Ulusal Meclisi’nin teşekkürlerini iletirken, kendisinin de bu örnek yurttaş ödülünü sunmaktan büyük bir sevinç duyduğunu sözlerine ekledi.

Başkonsolos Yardımcısı Levent Gürcan ve Milletvekili Pierre Arcand Rabiye Sağ ile

Öte yandan Türkiye’nin Montreal Başkonsolosluğu’ndan Başkonsolos Yardımcısı Levent Gürcan ödül töreninde yapmış olduğu konuşmada, Kebek’te bir yurttaşımızın böylesine önemli bir ödülü almasından ötürü duyduğu sevinci belirtti ve Rabiye Sağ’ı Örnek Yurttaş Ödülü dolayısıyla kutladı.

Rabiye Sağ, Madeleine Sultan ve Milletvekili Pierre Arcand ile birlikte.

Toplantıya katılan toplum üyeleri yaklaşık iki yıldır bir araya gelemediklerini belirtirken, böyle bir olanakla birlikte olmaktan mutlu olduklarını dile getirdiler, bu bağlamda Montreal Türk Kadınlar Derneği ve Başkanı Rabiye Sağ’ı kutladılar.

Uzun süredir ayrı kalan toplum üyeleri birlikte olmanın tadını yaşadılar.

Bizim Anadolu / 04 Ağustos 2021

Şu haber ve yazılarla da ilgilenebilirsiniz:

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...