Press "Enter" to skip to content

‘Perinçek Apo’dan çiçek aldı’

‘Perinçek Apo’dan çiçek aldı’

Suikasta kurban giden gazeteci Uğur Mumcu’nun avukat abisi Ceyhan Mumcu yazdı:

 

Ceyhan Mumcu
Ceyhan Mumcu

7 Haziran gününden bu yana ilçe, il ve genel merkezce tartışılan seçim sonuçları konulu Vatan Partisi’nin bu sabah saat 10.00’da başlayan toplantısına katıldım. Birbirinden değerli genç ve dinamik yöneticiler seçimin nesnel koşulları ve sonuçlarını olgun ve gerçekçi biçimde tartışıyorlar. Konuşmacılardan hemen hepsi bu sonuçlardan herhangi bir yılgınlığa ve karamsarlığa kapılmadan ekonomik kriz ve ülkemizin demokratik yolla bölünme girişimlerine karşı milleti savunma kararlılığından vazgeçmemiş bir üslup ve ortamla karşılaştım. Erkan Önsel’in anlattığı bir olguyu paylaşmak istiyorum.

 

Sayın Şule Perinçek bir seçmene oyunu hangi partiye vereceğini sormuş; seçmen “Tayyip Erdoğan’dan kurtulmak için HDP’ye oy verip, barajı aşmasına katkı sağlayacağım” yolunda yanıt vermiş. Bu yanıt üzerine Şule de, “HDP’ye vereceğine Vatan Partisi’ne oy versen, bu parti barajı aşsa olmaz mı” deyince de seçmen, “vermem, çünkü Perinçek Öcalan’dan çiçek aldı” demiş.

 

Bu seçmeni anlayabilen var mı?

 

Demirtaş saz çalan Selo, Perinçek de Öcalan’dan çiçek alan kişi!..

 

Evlatları pkk tarafından şehit edilen şehit aileleri ve gazilerin dernek başkanından tutun da, Cumhuriyet yazarı, sınıf arkadaşım Prof. Dr. Emre Kongar’a kadar “HDP ile demokrasiyi kurtaracağız” diye propaganda yapanlara bakınca bu seçmenin nasıl kafasının karıştırıldığını üzülerek anlar gibiyim.

 

Bizim Anadolu / Haziran 2015

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...