Press "Enter" to skip to content

Pelin Yazar Denizli’deydi

Pelin Yazar Denizli’deydi

Montrealli sanatçı Pelin Yazar Denizli’de ‘Yolculuk’ adı altında kişisel bir sergi açtı.

 

 

 

 

 

Pelin Yazar sergide.

 

Telefonla ulaştığımız Ressam Pelin Yazar, Anadolu’nun şirin kentinde olmaktan ve burada yapıtlarımı Denizlili sanatseverlerle paylaşabilmekten son derece mutluluk duyuyorum dedi.

 

Sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Yapıtlarında renklerin aralarındaki ahengi yakalayan sanatçı, renklerin cümbüşünü bir iç yolculukla özdeşleştirip kişiye ayrı çevren açıyor.

 

Renk cümbüşünde yolculuk.

 

Denizli’de insanların kendilerine zaman ayırıp sanatsal etkinliklere koşmakta olduğunu görmekten büyük bir hoşnutluk duyduğunu belirten Pelin Yazar’ın resimleri 12 – 18 Nisan tarihleri arasında Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda gerçekleşti.

 

Pelin Yazar

Pelin Yazar Kimdir?

Ressam Pelin Yazar İstanbul’da doğdu, Özel Kadıköy Kız Lisesi’ni bitirdi. Daha sonra Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Bölümünde Nevzih Tanyeli atölyesine devam eden sanatçı, İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Görsel ve Çevresel Sanatlar bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı.

 

Sergiye yoğun ilgi

 

Kuzey Amerika’ya taşınan sanatçı, Şikago Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde Sanat Eğitimi Bölümünde çalıştı. Sanatçı 20 yıla yakın Kuzey Amerika’da yaşadı.

 

Yolculuk

 

Pelin Yazar Montreal’de Sanat Eğitimcisi olarak değişik kurumlarda çalıştı; bu arada kendi atölyesinde resim çalışmalarını sürdürdü.

Yurda kesin dönüş yapan Sanatçı, bugüne kadar yurtdışında 12, yurt içinde ise 3 kişisel sergi açtı. Bunların dışında yurtdışında 35, yurt içinde 5 karma sergiye katılan sanatçının yapıtları Kanada, Hindistan ve ABD, yurt içinde ise İstanbul’da gerçekleşti.

 

Denizli’de Pelin Yazar’ın Yolculuk Resim Sergisi

 

 

 

Bunlarla da ilgilenebilirsiniz:

Days of Joy : Anı duyumsayarak yaşamak

 

Pelin Yazar’dan St-Leonard’da ‘Sevinçli Günler’ Sergisi

 

Pelin Yazar Cañez Resim Sergisi

 

Pelin Yazar’ın resimleri Dollars-des-Ormeaux’daydı

 

 

Pelin Yazar Cañez sanat ve eğitimi bir arada sürdürüyor

 

 

 

Bizim Anadolu / 19 Nisan 2019

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...