Press "Enter" to skip to content

Örgütlü Islık Skandalı

Örgütlü Islık Skandalı

Türkiye’nin Yunanistan’la oynadığı özel maçta Yunanistan ulusal marşının ve saygı duruşunun ıslıklanması geniş yankı uyandırmayı sürdürüyor.

 
 
 

 
 
 
Geçen Cuma Fransa’da IŞİD’in üstlenmiş olduğu ve 132 kişinin öldüğü Ba’ta’clan gösteri salonu katliamından sonra tüm dünyada kurbanlara yönelik dayanışma ve anma yapılırken İstanbul’da gerçekleştirilen Yunanistan-Türkiye maçından önce iki takımın saygı duruşunda bulunması ıslık ve ‘Allahu ekber’, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ savsözleri atılmasının örgütlü bir oluşum sonucu olduğu ortaya çıktı.

 

AKP'liler ıslık çalmak için için örgütlü gelmişler.
AKP’liler ıslık çalmak için örgütlü gelmişler.

 

Cumhuriyet gazetesinin aktardığına göre AKP’liler toplumsal paylaşım ortamlarında örgütlendiler.

Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine göre olay şöyle gelişti:

Fatih Terim Stadı’ndaki karşılaşmaya Başakşehir Ziya Gökalp Mahallesi AK Gençlik üyeleri başta olmak üzere birçok örgüt sempatizanının bedava dağıtılan biletlerle girdikleri öğrenildi. Karşılaşma öncesinde Paris Katliamı’nda yaşamını yitirenler için yapılan saygı duruşunda ıslıklı protestoyu başlatanların AKP gençlik örgütü üyeleri olduğu, birçok izleyicinin de bu topluluğa uyduğu kaydedildi.

İletiyle örgütlendiler.
İletiyle örgütlendiler.

 

İletiyle örgütlendiler

6222 sayılı yasaya karşın, bedava bilet dağıtılması ve bu topluluğun örgütlü olarak tribünlere toplu giriş yapmaları ise kafalarda, “Biletleri AKP örgütüne kim verdi” sorusunu gündeme getirdi. Örgütün AKP’li ilçe belediyesince desteklendiği ve Başakşehir Futbol takımının maçlarına da, bedava Passolig kartı dağıtılarak çağrıldığı öğrenildi. Türkiye-Yunanistan maçından bir gün önce Ziya Gökalp Mahallesi AK Gençlik hesabından, cep telefonuyla üyelerine ‘acil durum’ başlığıyla atılan, “Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun geleceği maça teşkilat olarak yoğun bir katılım sağlamamız gerekiyor. Passolig olmasına gerek yok. Stat girişinde kâğıt bilet dağıtımı yapılacaktır” iletileri skandalı gözler önüne serdi.

 

‘İşte taraftar işte teşkilat’

Aynı hesaptan maç günü ise biletsiz giriş için kullanılacak kapı numaraları paylaşıldı. Böylece binlerce AKP gençlik kolu üyesi Başakşehir Fatih Terim Stadı’na giriş yaptı ve saygı duruşunu ısıklayarak dünya çapınca büyük bir skandala imza attı. Maç sırasında tribünler aralıklarla tekbir getirirken parti örgütünün yer aldığı kale arkası tribün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek çığlıkları attı. Ahmet Davutoğlu için de “Ahmet hoca el salla” diye bağıran parti üyeleri, “İşte taraftar işte teşkilat” ve “Dik dur eğilme” sesleri yükseldi. Örgüt üyeleri karşılaşma öncesi toplu olarak maça gidiş ve Davutoğlu için hazırladıkları destek pankartlarını toplumsal paylaşım hesaplarından paylaştı. Facebook’taki hesaplardan kolayca erişilebilen ayıbın görselleriyle ilgili işlem yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor.

 

Çipras ve Davutoğlu maçı birlikte izledi.
Çipras ve Davutoğlu maçı birlikte izledi.

 

‘Stadı AKP’li yönetiyor’

Eski CHP Başakşehir Belediye Başkan adayı Özgür Karabat ise Türkiye ile Yunanistan arasında oynanan özel milli maçta stadda Ak Gençlik grubuna ücretsiz bilek dağıtıldığı yönündeki savlara ilişkin, “Ak Gençlik ile Osmanlı Ocakları arasında burada zaten bir irtibat var. Başakşehir ve Kayaşehir Tayyip Erdoğan tarafından kurulan yerler. Maça biletli de girmiş olabilirler. Ancak Başakşehir stadından sorumlu ve kulüp yönetiminde olan AKP’li bir meclis üyesi de var. Onun için bu gruplara ücretsiz bilet temin edilme olasılığı yüksek. Yönetimde olan birinin buralara yardım etme olasılığı çok yüksek” dedi.

 

Bizim Anadolu / 21 Kasım 2015

 

Paylaşın, dostlarınızın da haberi olsun…

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...