Press "Enter" to skip to content

Orantısız Yağdanlıklar!

Orantısız yağdanlıklar ve cami muhafızlarıyla bekçiler.

 

 

450 bin cami gençliği ve de sözde gece kartalı bekçi neyi anımsattı? İntiharı ve Humeyni’nin yobaz muhafızları ile Hitler’in SS’lerini..

İlginç gelişme; AKP, 2 gün önce anket sonuçları ile kriz geçirirken, erken devreye aile boyu MetroPOLL anket şirketi giriyor ve diyor ki; Erdoğan’a halkın % 51’i onay veriyor, hatta CHP içinde de onay veren % 29. İYİ Parti’de ise bu oran % 12 imiş. İnandırıcı olmak için bari CHP’yi ve İYİ Parti’yi katmasaydın. Bunlar resmen orantısız yağdanlık.

Benim anketim: AKP içinde % 51 Erdoğan karşıtlığı belirdi. Bunların % 29’u Erdoğan’ın devrelerinin yandığı ve metallerinin yorulduğunu söylerken, % 12’si de kesin gitmesini istiyor. Nereden bulguladın derseniz; çevremdeki AKP’lilerden derim.

Bilmenizde fayda var: [[Metropoll ve Anyd-Ar şirketleri Ak Parti’ye yakınlıklarıyla biliniyor. 2012 yazında Metropoll ile AKP’nin arası, şirketin yaptığı bir seçim anketinde iktidar partisinin oylarının düşük çıkması nedeniyle açılmıştı. Belli ki Metropoll arayı kapatıyor.]]

Gelelim bekçi’ye. Ne güzeldin sen Bekçi kardeş. Gecenin karanlığında yankılanan düdük sesin, anne babalara güvenilir ses, çocuklara huzurlu ninni sesi gibi gelirdi. Zaman-zaman Bekçi Murtazalar çıkardı, ama sen hep mahallemiz sokaklarının anne-baba kadar güven veren cefakâr, vefakâr bekleyenleriydiniz, ta ki anne ve babamız uyanıncaya dek. Sana biri terör estirtebilir, sakın uyma ona, o ne seni, ne halkı, ille de kendini düşünür. Bu ülkenin vazgeçilmez evladı olarak Sen yine, çocukluğumdaki gibi öyle ol, o’nu dinleme; önünde yaşayacağın çok uzun yılları Kendine Ve Kentine Karartma; Kendini Ve Kentinii Dinle!..

 

evesbere@mynet.com

 

Tüm Yazıları»

 

Şevket Çorbacıoğlu / Bizim Anadolu / 07 Haziran 2020

Şu haber ve yazılarla da ilgilenebilirsiniz:

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...