Press "Enter" to skip to content

Olay görüntülere yanıt: #NeYaptıBuDevletBize

Olay görüntülere yanıt: #NeYaptıBuDevletBize

Olay görüntülere toplumsal paylaşım ortamından yanıt: #NeYaptıBuDevletBize

 

 

 

 

Olay görüntüler, "Ne yaptı lan size bu devlet" çıkışı...
Olay görüntüler, “Ne yaptı lan size bu devlet” çıkışı…

 

 

Hakkari’deki bir operasyonda yere yatırılan bir kısım işçiye polisin “Ne yaptı lan size bu devlet” dediği görüntüler toplumsal paylaşım ortamında yankı uyandırdı. Yurttaşlar, görüntülerin ardından “#NeYaptıBuDevletBize” diyerek yanıt verdi.
Özel harekat timi olduğu belirtilen polis amirinin gözaltına aldığı yurttaşları, tehdit dolu sözlerle taciz ettiği görüntüler Türkiye’nin gündemine oturdu.

 

Bir polis amirinin, ters kelepçeyle yüz üstü yere yatırılan işçilere, “Ne yaptı ulan size devlet? Şerefsizler!” diyerek hakaret ettiği görüntünün 5 Ağustos 2015 tarihinde çekildiği savlanıyor.

 

Başbakanlıktan açıklama

“Ne yaptı ulan size devlet? Ne yaptı devlet? Hepiniz karşılığını göreceksiniz. Türk’ün gücünü göreceksiniz” biçiminde ifadelerin yer aldığı görüntülerin ortaya çıkmasının ardından, Başbakanlık’tan yapılan açıklamada, görüntülere ilişkin inceleme yapılacağı belirtildi.

 

Sanal ortamda görüntülere yanıt

Büyük tepki çeken görüntülerin toplumsal paylaşım ortamında yayınlanmasının ardından yanıt yine toplumsal paylaşım kullanıcılarından geldi. #NeYaptıBuDevletBize tanımıyla, Gezi Parkı eylemlerinden, polisin orantısız güç kullanımı ve 1990’lardaki çatışma ortamına dek Türkiye’de akıllara kazınan görsel ve haberler paylaşıldı.

 

İşte sanal toplumsal paylaşım ortamındaki tepkilerden bazıları:

devletneyapti-04

devletneyapti-03

devletneyapti-07

devletneyapti-02

devletneyapti-05

devletneyapti-011

devletneyapti-08

 

Bizim Anadolu / 09 Ağustos 2015

 

 

 

 

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...