Press "Enter" to skip to content

MTKD’den toplumsal çalışma

MTKD’den toplumsal çalışma

Montreal Türk Kadınlar Derneği, koronavirüs salgını dolayısıyla görünür etkinliklerin azaldığı bu bir yıllık dönemde boş durmadı.

 

 

 

 

Dernek Başkanı Rabiye Sağ Şeşen

 

Toplumsal çalışmalarıyla beğenilen derneklerimizden Montreal Türk Kadınlar Derneği, koronavirüs salgını dolayısıyla görünür etkinliklerin azaldığı bu bir yıllık dönemde boş durmadı.

Geçen yıl 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla gazetemizle birlikte etkinliklere katılan Montreal Türk Kadınlar Derneği, son olarak yine gazetemizin düzenlemiş olduğu çevrimiçi Atatürk’ü Anma Günü’ne katılmıştı.

 

Salgın koşulları dolayısıyla etkinliklerin azaldığı dönemde görüşlerini aldığımız Dernek Başkanı Rabiye Sağ Şeşen, dernek olarak boş durmadıklarını, gereksinimi olan toplum üyelerine, belirli bir yaş üzerinde ve yalnız yaşayan üyelere de yardımlarını sürdürdüklerini bildirdi.

Belediye ve devlet kurumlarının da kendilerinden zaman yardım istediklerini dile getiren Montreal Türk Kadınlar Derneği Başkanı Rabiye Sağ Şeşen, sağlık sorunları, dil ve ifade sorunları olan toplum üyelerine gereksinim ölçüsünde yardıma koştuklarını belirtti.

Aralık 2020 sonunda birçok yalnız yaşayan ve gereksinimi olan belirli bir yaş üstündeki toplum üyelerine yönelik kapasiteleri ölçüsünde 15 toplum üyesine iaşe yardımı da yaptıklarını belirten Başkan Rabiye Şeşen, bunları yaparken kuşkusuz bazı toplum üyelerinden ve işyerlerinden bağış ve destek de aldıklarını sözlerine eklerken, özellikle bu kişi ve kuruluşlara da toplum adına teşekkürlerini iletti.

 

Derneğin dağıtmış olduğu iaşe yardımlarından bir örnek.

 

 

Derneğin önümüzdeki dönemde gereksinim içinde olan toplum üyelerine yönelik kapasiteleri ölçüsünde yardımların devam edeceğini bildiren Başkan Rabiye Sağ Şeşen, olanakları olan duyarlı işyeri sahipleri ve kişilerden de bağış beklediklerinin altını çizdi.

 

 

Bizim Anadolu / 28 Ocak 2021

 

Şu haber ve yazılarla da ilgilenebilirsiniz:

 

 

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...