Press "Enter" to skip to content

Montreal’de Polis Operasyonu

Montreal’de polis operasyonu!

Bir ‘aldatmaca’ olabileceği savunulan Montreal Polisi operasyonunda, bir bilişim firmasının çalışanları kuruluştan boşaltıldı.

 

 

 

 

 

Polis müdahalesi hemen başladı.

 

Bir ‘Rehin alma’ olup olmadığı bilinmiyor. Bir ‘aldatmaca’ olabileceği savunulan Montreal Polisi operasyonunda, bir bilişim firmasının çalışanları kuruluştan boşaltıldı.

 

Bugün öğleden sonra Montreal’i doğu ve batı olarak iki yakaya bölen Saint-Laurent Bulvarı / Saint-Viateur yakınındaki Fransa kökenli bir bilişim kuruluşu olan Ubisoft’ta rehine alındığına ilişkin savların olmasına karşın, olaya müdahale eden Montreal Polisi bu konuda henüz yeterli bir açıklama yapmadı.

 

Montreal Polisi Teröre Müdahale Bölümü’nün çevrede önlem aldığı görülürken, kuruluşta çalışanların yine polis gözetimi altında boşaltılıp olay yerine getirilen otobüslere bindirildiği izlendi.

 

Çalışanlar özel güç gözetimi altında boşaltıldı.

 

Otobüslere bindirilen kuruluş çalışanlarına yakınları yaklaştırılmazken, buna ancak soruşturmaların bitiminden sonra izin verileceği Polis tarafından bildirildi.

 

Montreal Kent Polisi Sözcüsü Véronique Comtois, ‘şu an için operasyonun sürdüğü, herhangi bir tehdit ya da yaralının söz konusu olmadığı’nı açıklarken, kuruluş çalışanlarının boşaltılma işleminin sürdüğünü de sözlerine ekledi.

 

Polis’in öğleden sonra erken saatlerde 911’e bildirilen ‘nitelikli bir hırsızlık’ ihbarı sonucu operasyona başladığı açıklandı, olay yerine ağır panzerler ve özel ekip gönderildi.

 

Cankurtaranlar hazır tutuluyor.

 

Ubisoft kuruluşunun Paris bürosunun olaydan bilgi sahibi olduğu, şu an için herhangi bir ‘rehin alma’ olduğu konusunda emin olmadıklarını bildiren bir kuruluş yetkilisi, çatıya çıkan bazı çalışanlarla iletişimde olduğunu ve onların iyi olduğunu açıkladı.

 

Çalışanlar endişe içinde çatıda bekledi.

 

Montreal bürosunda çalışan 4000 kişiden ancak korona salgını kısıtlamaları dolayısıyla % 20’sinin binada olduğu ve Ubisoft binasının büyük güvenlik önlemleriyle giriş-çıkışı olduğu, katlar ve asansörler arasında bile ancak özel güvenlikli elektronik kartlarla geçilebildiği verilen bilgiler arasında.

 

Bu arada edinilen son bilgilere göre en az 100 kişinin binadan boşaltıldığı, olayın ‘sahte bir alarm’ sonucu olduğu kesinleşirken, polisin operasyona devam etmekte olduğu açıklandı.

 

 

Bizim Anadolu / 13 Kasım 2020

 

Şu haber ve yazılarla da ilgilenebilirsiniz:

 

 

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...