Press "Enter" to skip to content

Montreal’de Görev Değişimi

Montreal’de Görev Değişimi

Montreal’deki Kurucu Başkonsolosluk görevi sona eren Deniz Barkan Umruk’a onur plaketi.

 

 

 

 

Montreal’de açılan Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluğu’na Kurucu Başkonsolos olarak atanan Deniz Barkan Umruk’un görev süresi sona ermesinin ardından yurda döndü.

 

Görev süresi sona eren Başkonsolos Deniz Barkan Umruk’a plaket sunuldu.

 

 

Başkonsolos Umruk’a Plaket

 

Bu arada Kebek kenti Fahri Başkonsolosu G. Emin Battika’nın da üyesi olduğu Corp consulaire de Montréal et de Québec, Başkonsolos Umruk’un görev süresinin sona ermesi dolayısıyla kendisine onur plaketi sundu.

 

Plaket sunumunda Kebek Fahri Başkonsolosu G. Emin Battika’nın yanında Corp consulaire de Montréal et de Québec yönetiminden yetkililer de bulundu.

 

20 Ağustos, Perşembe akşamı plaketin sunulduğu Montreal Kent Merkezi’ndeki Les enfants terribles salonlarında düzenlenen yemekli törende duygulu anlar yaşandı.

Başkonsolos Deniz Barkan Umruk ve eşi Emel Umruk’un yanı sıra, başta Kebek Fahri Başkonsolosu G. Emin Battika olmak üzere, törende Meksika Başkonsolosu Alejandro Estivill ve Güney Kore Büyükelçi ve Başkonsolosu Yunje Lee de bulundu.

 

Montreal’e veda eden Başkonsolos Deniz Barkan Umruk eşi ve çalışma arkadaşlarıyla.

 

 

Başkonsolos Umruk’un Türk toplumuna veda iletisi

 

Öte yandan görev süresi sona eren Başkonsolos Deniz Barkan Umruk Türk toplumuna yönelik bir veda iletisi yayınladı. Umruk iletisinde şunları dile getirdi:

 

“Montreal Başkonsolosluğumuzu faaliyete geçirmek üzere yaklaşık 3,5 yıl önce başladığım görevimin sonuna gelmiş bulunuyorum. Önümüzdeki dönemde Ankara’da Dışişleri Bakanlığımızdaki yeni görevime başlamak üzere Montreal’den ayrılıyorum.

 

İlk dönemdeki kuruluş çalışmalarıyla eşzamanlı olarak başladığımız faaliyetlerimiz, geçen süre zarfında hızla kapsam ve içerik olarak gelişerek, bugün Başkonsolosluğumuzu vatandaşlarımıza tüm konsolosluk hizmetlerinin sağlandığı, bölgemizdeki Türk toplumuyla güçlü ve yakın bağları bulunan, yerel makamlar, sivil kuruluşlar, ekonomik ve ticari çevrelerle ülkemizin ve Kanada Türk toplumunun işbirliğine yardımcı olacak bir ilişki ağına sahip, görev bölgemizdeki ekonomik, ticari, kültürel ve sportif etkinliklerde heyetlerimize destek ve yönlendirme sağlayabilen, düzenli olarak tanıtımımıza yönelik kültürel etkinlikler gerçekleştirebilen bir aşamaya getirmiştir.

 

Montreal Türk Kültür Merkezi’nden İlhami Aykın Başkonsolos Umruk’a bir plaket sundu.

 

Görev sürem boyunca Başkonsolosluğumuzun ancak vatandaşlarımızla birlikte ve yanyana çalıştığı sürece daha etkin olabileceği anlayışıyla hareket ettim. Toplum kuruluşlarımızın düzenlediği, vatandaşlarımızın bir araya geldiği etkinliklerde her şartta toplumumuzun tüm kesimleriyle beraber olmaya, kucaklayıcı ve birleştirici olmaya gayret ettim. Sizlerden gelen görüş ve önerileri öncelikle dikkate alarak ortak akılla hareket etmeyi hedefledim. Bu meyanda, sizlerin de bizi her zaman desteklediğinizi, elinizdeki her türlü imkan ve olanağı Başkonsosluğumuzla birlikte toplumumuzun yararına seferber ettiğinizi hep gurur ve heyecanla gözlemledim.

 

Bu süreçte görevimi yerine getirirken özveriyle mesai yapan çalışma arkadaşlarıma, destek ve yönlendirmelerinden yararlandığım Sayın Ottava Büyükelçimize, yakın eşgüdüm içerisinde çalıştığımız Kanada’daki diğer Başkonsoloslarımıza, değerli meslektaşlarıma, Müşavir ve Ataşelerimize teşekkürü borç biliyorum.

 

Montreal Başkonsolosluğu görevini yürütmek, ülkemizi temsil etmek ve sizlere hizmet sunacak bir misyonu faaliyete geçirmek büyük bir onur, önemli bir mesleki deneyim ve kıvanç kaynağı oldu. Meslek hayatım boyunca olduğu gibi Montreal’de de görevimin getirdiği sorumluluk ve yükleri benimle paylaşan eşim Emel Umruk’la birlikte, görevim boyunca bizlerden esirgemediğiniz yakınlık ve dostluğunuz için şükranlarımızı sunuyoruz. Montreal’i sizlerle biriktirdiğimiz güzel anılarla hatırlayacağız.

 

Saygılarım, içten sevgi ve selamlarımla. Allahaısmarladık.”

 

 

Bu arada, görev süresi sona eren Yardımcı Konsolos Harun Aslan ise Somali’nin ikinci büyük kenti olan Hargeysa’ya Başkonsolos olarak atandı.

 

 

Montreal Başkonsolosluğu’na Sencer Yöndem atandı

 

Montreal’e yeni atanan Başkonsolos Sencer Yöndem.

 

Öte yandan boşalan Türkiye’nin Montreal Başkonsolosluğu’na Sencer Yöndem atandı.

 

2000 yılında Aday Meslek Memuru olarak göreve başlayan 1975 doğumlu Sencer Yöndem, çeşitli kademelerde görev yaptıktan sonra Fransa’nın Strazburg Başkonsolosluğu’nda Yardımcı Konsolos, UNESCO Daimi Temsilciliği’nde ve Bağdat Büyükelçiliği’nde İkinci Katip, NATO Daimi Temsilciliği’nde ve bu arada Türkiye’nin Beyrut Büyükelçiliği’nde de Müsteşar olarak görevlerde bulundu.

 

Galatasaray Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler üzerine eğitim gören Yöndem, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde yine Uluslararası İlişkiler üzerine Yüksek Lisans yaptı. Evli olan Sencer Yöndem İngilizce ve Fransızca biliyor.

 

 

Bizim Anadolu / 23 Eylül 2020

 

Şu haber ve yazılarla da ilgilenebilirsiniz:

 

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...