Press "Enter" to skip to content

Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

Montreal’de Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

Montreal Türk Kadınlar Derneği’nin düzenlemiş olduğu Dünya Kadınlar Günü kutlaması, 11 Mart 2018, Pazar günü Côte-Vertu’deki Yunan lokantası ‘Souvlaki Bar’da gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Montreal içinden olduğu gibi, Brossard, Longueuil ve Laval’dan yoğun bir katılımın olduğu günde, dernek ve toplum yararına gönüllü katkılarda bulunan bazı kişilere ve toplumun ‘altın yaş çağı’ kadın üyelerine armağanlar verildi. 

 

Montreal Türk Kadınlar Derneği Başkanı Rabiye Sağ Şeşen

 

 

Montreal Türk Kadınlar Derneği Başkanı Rabiye Sağ Şeşen yaptığı konuşmada, örnekler göstererek bir kadın gittiğinde yaşamda herkesin, her şeyin yoksun kaldığını, yaşamın eksik olduğunu belirtti.

Kadınlarımız onurlandırıldı.

Dünyanın birçok yerinde kadınlara yönelik taciz, tecavüz, işkence, öldürme de içinde olmak üzere zulüm ve ayrımcılığın çok acı bir biçimde yüzyıllardır sürdüğüne dikkat çeken Başkan Rabiye Sağ Şeşen, Montreal Türk Kadınlar Derneği olarak en azından kendi çevrelerinde ellerinden geldiğince kız çocukları ve kadınlara gereken ilgi ve yardımı göstermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Türk, Kürt, Ermeni, Rum, Yahudi, Süryani vb. ayrımı yapmadan tüm Anadolu renkleri Dünya Kadınlar Gün’ünde bir araya geldi.

Derneğe katkılarından dolayı üye ve gönüllülere teşekkür eden Rabiye Sağ Şeşen, bazı kadın üyelere çiçek vererek onları onurlandırırken, gönüllülere de çeşitli armağanlar dağıtıldı.

Kadınlarımıza çiçekler sunularak onurlandırıldı.

Montreal Türk Kadınlar Derneği, Anadolu’dan balkıyan ekinsel değerlerin ışığında hiç bir köken ayrımı yapmadan Türk, Kürt, Ermeni, Rum, Yahudi, Süryani vb mozayiğini bir araya getirerek dünyanın en önemli ve duyarlı olduğu kadın konusunda bu birlikteliği yaşatmayı başarmasıyla da gönüllerde yerini aldı.

Montreal Başkonsolosu Deniz Barkan Umruk, konuşma yaparak kadınlar gününü kutladı.

Dünya Kadınlar Günü kutlamasına katılan Türkiye’nin Montreal Başkonsolosu Deniz Barkan Umruk da yaptığı konuşmada, etkinliğe katılmaktan duyduğu mutluluğu belirtti; ve kadınların toplumda ön almasının öneminin altını çizerek, toplum dayanışmasının güzel bir örneğini oluşturduğu için Montreal Türk Kadınlar Derneği’ni; ve tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Nicolas Royer – Arusto ve Şenol Ağırbaş küçük bir dinleti sundu.

Dünya Kadınlar Günü ut sanatçısı Nicolas Royer – Arusto ve duduk sanatçısı Şenol Ağırbaş’ın sunduğu dinletiyle sona erdi.

Dünya Kadınlar Günü kutlamasından diğer görseller için aşağıdaki görselin üzerini imleyiniz:

Dünya Kadınlar Günü Kutlaması – görseller

Bizim Anadolu / 12 Mart 2018

 

Paylaşın, dostlarınızın da haberi olsun…

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...