Press "Enter" to skip to content

Montreal Bisiklet Grand Prix’sinin sahibi belli oldu

Kebek’ten sonra Montreal Grand Prix’si de yapıldı.

Montreal Bisiklet Grand Prix’sinde UAE Emirates ekibinden Adam Yates, zorlu bir çabayla Ineos Grenadiers ekibinden Pavel Sivakov’u geçti ve ipi göğüsledi. Movistar ekibinden Alex Aranburu Deba ise üçüncülüğü aldı.

9 – 10 Eylül tarihlerinde yapılan ve birinci olan İngiliz bisikletçi Adam Yates, zorlu yarış sonu şunları söyledi: «Güzel bir dönem gerçekleştiriyorum. Bana Kebek kentinden daha uygun gelen bu yarıştaki zaferden çok mutluyum.»

Öte yandan yarışın En İyi Kanadalı’sı seçilen ve dördüncü olan İsrail-Premier Tech ekibinden Michael Woods ise şöyle konuştu: «Kendi yollarınızda yarışmak her zaman güzeldir. Özellikle bir süredir burada yarışmadığımdan bu yarışı yılın başından beri sabırsızlıkla bekliyordum. Sonuçtan gerçekten hayal kırıklığına uğradım, daha iyisini bekliyordum. Ne yazık ki son turda artık bacaklarım yoktu. Başlangıçtaki kötü havaya karşın kendimi iyi hissettim ancak sonunda bacaklarım yoktu. Ama Daryl Impey’in son yarışı için burada olmak harikaydı, gerçekten özeldi.»

Amerika kıtasında gerçekleştirilen UCI WorldTour’un tek etkinliği olan Grand Prix Cyclistes de Québec ve Montréal, Uluslararası Bisikletçiler Birliği’nin (UCI) öncelikli hedeflerinden biri olan WorldTour pistinin küreselleşmesine önemli ölçüde katkıda bulunuyor. Bu denemeler, Avrupa ve Okyanusya’da şu an için belirlenmiş olanlara katılıyor. Kuruluş, 2010 yılından bu yana GPCQM’lerin planlanması ve yürütülmesinden sorumlu, şu kamu ve özel ortakların temel desteğine güveniyor: Kanada Hükümeti, Kebek Hükümeti, Kebek Kenti Belediyesi, Montreal Belediyesi, Ulusal Savaş Alanları Komisyonu, Kebek Turizm Bürosu, Montreal Turizm Bürosu, GPCQM’nin resmi yayıncısı olarak Quebecor, TVA Sports ve kask ve gözlük için Ekoï.

Fotoğraflar: James Startt

Bizim Anadolu / 18 Eylül 2023

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...