Press "Enter" to skip to content

Minor Empire gönülleri fethetmeyi sürdürüyor!

Ozan Boz yönetiminde 2010 yılında kurulan Minor Empire gönülleri fethetmeyi sürdürüyor.

 

Minor Empire – Özgü Özman

Second Nature albümüyle hem Kanada’da hem Türkiye’de müzik listelerini alt üst eden topluluk, yeni bir Türkiye turnesinde ‘Kanada’dan Anadolu’ esintileri taşıyacak.

İlk dinletisini 23 Eylül’de Göçek’te Mare Nostrum’da gerçekleştirecek olan Özgü Özman’ın solistliğini yaptığı Minor Empire, ikinci dinletisini Marmaris’te Davy Jones’s Locker’da verecek.

Birkaç günlük dinlenceden sonra İzmir’e geçecek olan topluluk, 29 Eylül’de dinleti dizilerine IZ Performance Hall’de devam edecek. 30 Eylül’de İstanbul’da İKSV Salonu’nda vereceği dinletiden sonra Minor Empire topluluğu 1 Ekim’de soluğu Ankara’da alacak ve MEB Şura Salonu’nda son dinletisini sunacak.

Minor Empire, Özgü Özman ve Ozan Boz…

Son dinletisini Çankaya Belediyesi’nin ev sahipliğinde 1 Ekim’de saat 19.30’da gerçekleştirecek olan Minor Empire izleyicisiyle MEB Şura Salonu’nda buluşacak.

Etkinliğin ücretsiz olacağı belirtilirken, koltukların numaralı olduğu ve yer fişlerinin 21 Eylül 2017 Pazartesi gününden itibaren Çağdaş Sanatlar Merkezinden ve Yılmaz Güney Sahnesinden edinebileceği verilen bilgiler arasında.

Ozan Boz önderliğinde 2010 yılında kurulan Minor Empire Second Nature adını taşıyan ilk albümünde Ozan Boz’dan başka solist olarak Özgü Özman yer almış, Michael Occhipinti, Chris Gartner, Debashis Sinha, İsmail Hakkı Fencioğlu, Didem Başar, Sidar Demirer ve Selim Sesler de eşlik etmişti.

Festivalden festivale koşturan topluluk ayrıca ‘Second Nature’ albümüyle Kanada Halk Müziği Ödülleri ve Kanada Bağımsız Müzik Ödülleri’nde ise “En İyi Dünya Müzik Topluluğu” ödüllerini almıştı.

Minor Empire yeniden gönülleri fethedecek…

Yeni albümü sabırsızlıkla beklenen Minor Empire’in dinletilerini Türkiye’deki müzikseverlerinin kaçırmamalarını öneririz.

Geniş bilgi: http://www.minorempire.net/

Karahisar Kalesi Özgü Özman’ın sesinden:

https://www.youtube.com/watch?v=p3753SlsYeQ

Bizim Anadolu / 20 Eylül 2017

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...