Press "Enter" to skip to content

Melike Demirağ isyan etti

‘Yeter artık!’

‘İnsanlık rejimine dönelim!’

 

 

 

 

 

 

 

 

Ünlü sanatçı Melike Demirağ isyan etti: Yeter artık! İnsanlık rejimine dönelim!

 

AKP iktidarına isyan eden ünlü sanatçı Melike Demirağ, toplumsal paylaşım ortamından duygularını dile getirdi.

 

Ünlü sanatçı Melike Demirağ ‘yeter artık’ dedi…

 

Tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanı’nın, tam tersi, parti genel başkanı olarak işgal etmiş olduğu koltuğa dikkat çeken Melike Demirağ, mahkeme kararlarına da uymadan yaptırdığı yerin adını anımsattı: Kaçak Saray.

 

Melike Demirağ insanları duyarlı olmaya çağırdı.

 

 

Melike Demirağ şöyle dedi:


“İnsan kardeşlerim, ülkenin Cumhurbaşkanı makamında ve aynı zamanda AKP Genel Başkanı koltuğunda oturan seçilmiş, en yüksek devlet memuru bir siyasetçinin dünyanın parasına mal olan, mahkeme kararlarına da uymadan yaptırdığı ailesiyle yaşadığı yerin adı Kaçak Saray.

Bu sarayda binden fazla oda varmış. İnanılmaz, Sultan Sarayı havasında milletin vergileriyle yapılmış bir güç gösterme, kibir saltanatı. Erdoğan’nın bir de yazlık sarayının inşası başlamış. Bu kadar çaresiz bir zamanda, yazlık saraya inanılmaz paralar harcıyorsun… Vicdanlar??”

 

Memur aylığıyla böylesine bir lüksün yaşanamayacağına dikkat çeken ünlü sanatçı, yurttaşın parasıyla yapılan işlerin hesabının sorulması gerekip gerekmediğini sordu.

 

70’li yıllardan bu yana halkın gönlünde taht kurmuş ünlü sanatçı sözlerine şöyle devam ederek sordu:

 

“Kendilerini yüksek duvarlı yazlık saraylara kapatıp en uç lüks hayatı yaşamak için aldığı memur maaşı yetmediğine göre; peki bizim paralarımızla yapılan işlerin bizlere sorulması gerekmez mi? Ben, en sevdiğim siyasetçi de olsa Türkiye’yi tek adamın takdirine bırakmak istemezdim!!”

 

Ünlü sanatçı Melike Demirağ.

 

‘N’olur etrafınıza bakın!’

 

Melike Demirağ iyiyi kötüden ayırabilen vicdanlı yurttaşlara şöyle seslendi:

 

“Sözlerim tüm yüreği ve vicdan gözüyle doğruyu eğriden, iyiyi kötüden, masumu adaletsizden ayırabilen tüm kardeşlerime! Ne olur etrafınıza bakın! Şatafat, onlarca lüks araba, yaşadıkları lüzumsuz büyük saray denilen yerin korkunç masrafı… Bunlar kimin parasıyla yapılıyor?

Bu kadar sene böyle bir iktidar ve başkan zihniyetiyle yaşamak zorunda kalmak insanın onurunu çok kırıyor. Tarafsız olması gereken bir Cumhurbaşkanı konumundaki insan, partisinin de başkanı olunca, milletin yarısına her türlü hakareti yaparak, toparlamak yerine bölerek yönetiyor.”

 

Ünlü sanatçı Melike Demirağ 1974 tarihli Arkadaş filminde Yılmaz Güney’le birlikte.

 

Umudu yitirmeden!

 

Demokrasiye inanan, tüm yurttaşları kucaklayabilecek yöneticilerin geleceğine yönelik umudunu koruduğunu belirten ünlü sanatçı şöyle devem etti:

 

“Artık (umarım) iyi, doğru, kendisinin ve çevresinin çıkarlarını değil, bu topraklarda yaşayan tüm yurttaşları sosyal devlet yöntemiyle, demokrasiyle kucaklayacak onurlu insanların yönettiği bir devir gelir memleketimize. Umuda umudu kaybetmeden…”

 

Yeter artık diyen Melike Demirağ insanların vicdanına seslendi.

 

‘İnsanlık rejimine dönelim!’

 

Artık taraf tutmadan kardeşçe yaşamak isteğini dile getiren Melike Demirağ isyanını şöyle haykırdı:

 

“Yeter artık! İnsanlık rejimine dönelim! Bir insanın ve onu etkileyenlerin sürdürmek istediği, hak yiyen sistemi değiştirelim. Sevgi, saygı, doğruluk, hak yemeyen, herkese eşit davranan bir sisteme geçmeliyiz acil(en). Taraf tutmadan, sadece adaletin tarafını tutarak, kardeşçe yaşamak…”

 

 

Bizim Anadolu / 10 Mayıs 2020

 

Şu yazı ve haberlerle de ilgilenebilirsiniz:

 

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...