Press "Enter" to skip to content

LÖSEV ve LÖSANTE ve de Artvinli Olmak

LÖSEV ve LÖSANTE ve de Artvinli Olmak

Artvin’imizi gururlandıranlar ile Anıt-Mabet niteliğindeki LÖSEV ve LÖSANTE duyarlılığımızı sorgulamak.

 

 

 

 

 

 

Şevket Çorbacıoğlu
Şevket Çorbacıoğlu

Dün (23 Haziran 2016) Artvinliler Vakfı yönetimi olarak 2 önemli kutlama amaçlı ziyarette bulunduk. Dahası; Artvin’imize; akademik unvanları ve başarılarıyla gurur katan 2 bilim insanı; Prof. Dr. Bülent Altun ve Prof. Dr. Necdet Altun’u ziyaret ettik… Akraba değiller, akrabadan yakın 2 Artvinli hemşeri… İkisi de Artvin sevdalısı…

Sayın Bülent Altun; Hacettep Tıp Fakütesi Dekanlığına geldi. Sayın Necdet Altun da; LÖSEV’in “Bir tuğla’da sen koy” sloganı bütününde inşa ettiği LÖSANTE; Lösemili Çocuklar Hastanesi Genel Müdürlüğüne atandı…

Bülent Altun genç yaşta bu görevi üstlenmesi salt ailesi için değil Artvin için de bir gururdur. Kendisini kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz…

Necdet Altun bey bilim insanı olmanın yanıda fotoğraf sanatçısı kimliği ile, doğaya ve doğana duyarlı bir kimlik olduğunu vurgulamak isterim. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz.

İşte bu noktada, LÖSEV ve LÖSANTE olgusunu açmak istiyorum:

Necdet bey bizi LÖSEV Vakfı Başkanı Pediatrik Hematolog Dr. Üstün EZER ile tanıştırdı. O da, doğaya ve doğana duyarlı bir varsıl kişilik…

LÖSEV’i duyarız duymasına da, LÖSEV’e ne kadar duyarlı durduğumuzu kesin sorgulamamız gerektiğini vurgulıyarak yazıya devam etmek istiyorum.

Lösev
Lösev

 

Nedir LÖSEV?

LÖSEV; Lösemili Çocuklar Vakfı. 1998 yılında kurulmuş.

LÖSANTE Lösemili Çocuklar Hastanesi (Ankara) ise: 24 Eylül 2000 tarihinde açılmış. İşlevi, tüm evrensel işlevlerden üstün kutsal denmesi gereken bir işlev; Lösemili Çocuklar Hastanesi “LÖSANTE”. Lösemili çocuklara özel, modern tıbbın tüm olanaklarını bünyesinde barındıran bir kurum.

Diyor ki sayın Üstün Ezer; “Hastanemizde bugüne kadar 300’ü aşkın lösemili ve kan hastası yavrumuz muayeneden tahlile, kan temininden pijamasına kadar tamamen ücretsiz tedavi olmaktadır. % 87’sinin geliri yoksulluk düzeyinin altındadır ve % 12’sinin hiçbir güvencesi bulunmamaktadır…”

İşte bu hizmet örgütü ve kurumunun işlevsel kutsiyeti buradan gelmektedir.

Sayın Üstün Ezer devam ediyor “Gönül dostlarımıza duyurulur” diyerek: «Lösev’in yönetim kurulu başkanı ve üyeleri, Vakfın kuruluş amaçları doğrultusunda çalışmakta olup, Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini fahri olarak yapmaktadırlar… Huzur hakkı ve harcırah dahil bu görevlerinin karşılığında bir ücret almamaktadırlar… Bu durum Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün Teftiş Kurulu Başkanlığı’nca da incelenmiş ve 21.08.2007 tarihli denetim raporunda da belirtilmiştir… Bunu gururla açıklarken, sizlerin de çevrenizle paylaşmanızdan güç alacağız…»

Lösemili çocuklar
Lösemili çocuklar

 

Bu anlamlı eserlerin bir an önce hayata geçebilmesi ve binlerce çocuğumuz ile erişkin hastaların yaşama kazandırılabilmesi için başta basınımız olmak üzere, sanatçılarımız, sporcularımız, kanaat önderlerimiz gibi herkesin desteğine ihtiyacımız var… LÖSEV’in 17 senelik birikim ve çabalarıyla ulaştığı lösemili çocuklarda % 90 iyileşme başarısını, küçük-büyük tüm lösemi ve kanser hastalarında da sağlamak, hatta % 100’leri yakalamak için bu kentte çocuk-erişkin, zengin-fakir, özel-SGK’li ayrımı yapılmaksızın, kâr amacı gözetmeden, eşit şartlarda en iyi sağlık hizmeti sunulması hedeflenmektedir.

Amacımız, daha çok lösemili çocuğu kurtarabilmek ve aynı başarıyı erişkin kanser hastalarına da yansıtabilmektir…

Tıbbın tüm branşlarının yer alacağı hastanemizde, multidisipliner (çoklu öğreti / BA) yaklaşımlarla Onkoloji Servislerinde % 50’si Çocuk (Lösemi-Kanser) % 50’si Erişkin (Lösemi-Kanser) hastalara hizmet verilecektir. Hastanemizde, organ ve kemik iliği nakil klinikleri, acil ve yoğun bakım servisleri, ameliyathaneleri, radyoloji ve radyoterapi üniteleri ve evinizin rahatlığında yataklı servisleri ile modern tıbbın tüm olanakları sağlanmıştır. Bunun yanı sıra kişiye özel tedavi yöntemleri, genetik ve kanser araştırma kök hücre laboratuvarları ve kemik iliği bankası ile alanında dünya lideri olması hedeflenmiştir. Hastaneye ek olarak, LÖSEV Onkoloji Kenti’nde 80 odalı bir Hastane Oteli ile Eğitim Kompleksi planlanmış olup tedavi başarısını % 100’lere çıkartabilmek için her şey düşünülmüştür. Dünyanın en yüksek ve hijyenik teknolojileri (arılaştırma uygulamaları / BA) ile LÖSEV KENTİ’nin yapımına Şubat 2013’te başlanmış olup ülkemizin ilk Doğa Dostu Hastanesi hastalarını kabul etmeye başlayacaktır.

Yaşasın lösemili çocuklar!..
Yaşasın lösemili çocuklar!..

 

Bu Büyük Projede Çalışma Arkadaşı Olarak Sizi de Aramızda Görmek İsteriz…”

 

LÖSEV’in 16 yıl önce bir masa ve bir sandalye ile kurulmuş ve devlet desteği almadan bugünlere ulaşmıştır. Gelinen süreç sonrasında Onkoloji Kenti ve tüm branşların yer aldığı LÖSANTE Hastanesi’nin açılmasından dolayı çok mutluyuz. Tüm Türk halkının tuğla tuğla ördüğü, mühendisi, taşeronu, işçisi ile büyük emek sarf edilerek yapılan bu binalar, bir anıt, bir mabet gibi tarihe geçecektir.

Kutsal oluşumun, kutsi sloganı: “Bir Tuğla da Sen Koy!”. Böylesi yüce oluşuma ve ahlaka, değil bir tuğla katkı, olanağım olsa daha çok özdeksel ve mekânsal bağışlarda bulunurum. Bulunurum, çünkü; kanser hastalarına ücretsiz tedavi imkânı sunacak Lösante Onkoloji Hastanesi hizmete açıldı açılmasına da; Sağlık Bakanlığı’nca ruhsat için 100 yatak şartı konulmuş durumda. Hastane, 400 yataklı olarak inşa edildi ama, ruhsat sorunu nedeniyle 100 yataklı olarak hizmet verecek.

Bulunurum, çünkü; gözünü dolar bürümüşlerin, küresel saldırılarının en tehlikelisi olan enerji ve maden bahanesiyle, potansiyel kanserojen tehlikesi içeren; ‘Nükleer Enerji Santralı’ ve Maden, özellikle altın arayıcılığındaki ısrarlı duruşları, anıt-mabet kutsallığındaki LÖSEV ve LÖSANTE örgütlülüğünün ve kurumsallığının abartılı bir şekilde büyütülmesi ve yaygınlaştırılması gerekir…

Gerekir, çünkü: Ankara’da bulunan, LÖSEV Onkoloji Kenti ve LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi tüm kanser hastalarına ücretsiz hizmet verecek.

Görün, Küre’yi (Kastamonu), böylesi küresel saldırılarla ne hale getirdiklerini. Artvin’imizi de benzer duruma düşürüp, doğası ve doğanıyla yok etme sürecine sokacaklardır…

Yaşasın lösemili çocuklar!..
Yaşasın lösemili çocuklar!..
Bir tuğla da sen koymak istiyorsan;

LÖSEV Onkoloji Kenti ve Onkoloji Hastanesi projesine katkıda bulunmak isteyenler;

1- www.losev.org.tr / www.birtugladasenkoyarmisin.com adresinden veya tüm LÖSEV ofis ve yetkililerimizden detaylı bilgi alabilir, tuğla satın alabilir ve projemize destek verebilirsiniz.

2- SMS ile tuğla satın alabilirsiniz. Dileyen bağışçılar tüm hatlı cep telefon operatörlerinden 3406’ya Tuğla yazarak SMS atabilir, tuğlalarını alabilirler.

3- Banka aracılığı ile: Bütün bankaların Türkiye’nin her yerindeki tüm şubelerinden BAĞIŞ EKRANLARI aracılığı ile herhangi bir havale masrafı ödemeden LÖSEV hesabına bağış yapabilirsiniz.

4- LÖSEV Bağış kutuları ile: Türkiye’nin her noktasındaki Bağış Kumbaralarımıza yapacağınız bağışlarla bir tuğla da siz koyabilirsiniz.

5- Yurtdışı bağışlarınız için:

Paypal: international@losev.org.tr mail adresi ile bağış yapabilirsiniz.

İletişim adresleri:

losev@losev.org.tr

Lösemili Çocuklar Vakfı

Reşit Galip Cd. İlkadım Sk. No: 14

06700 Gaziosmanpaşa / ANKARA

Tel.: 0 312 447 06 60

Faks: 0 312 447 68 33

Akıllı Çocuk Dünyası Ve

Sağlıklı Beslenme Sofrası

Arjantin Cad. Filistin Sok. No: 45 GOP / ANKARA

Tel.: 0 312 436 34 00

Amca masken yanlış yerde - Oğuz Aral
Amca masken yanlış yerde – Oğuz Aral

Lösemili Çocuklar Okulu

Angora Evleri Sazyolu Cd. No: 11

Beysukent / Ankara

Tel.: 0 312 225 36 56

Faks: 0 312 225 41 13

Lösemili Çocuklar Köyü

Konya – Haymana Yolu Koparan Köyü Mevkii Gölbaşı – İncek / Ankara

Tel.: 0 312 499 43 00

Faks: 0 312 499 43 01

Lösev Kent

İncek Bulvarı 2705. Cadde No: 20 İncek – ANKARA

Tel.: 0312 666 76 66

Faks: 0312 666 55 66 | www.losante.com.tr

İstanbul İrtibat Ofisi Ve Lösemili Çocuklar Evi

Konaklar Mah. Çamlık Cad. No: 7

3. Levent / İstanbul

Tel.: 0 212 268 68 68

Faks: 0 212 282 65 01

İzmir İrtibat Ofisi

Tuna Mah. Şehit Üsteğmen Ahmet Konuksever Sk. (1688 Sk.) No: 10

Karşıyaka / İzmir

Tel.: 0 232 381 66 44

Faks: 0 232 381 60 33

Bursa İrtibat Ofisi

Muradiye Mah. Beşikçiler Cad. No:71/2-3 Çekirge / Bursa

Tel.: 0 224 233 33 36

Faks: 0 224 233 33 36

Antalya İrtibat Ofisi

Şirinyalı Mah. İsmet Gökşen Cad. No: 11/7 Muratpaşa / Antalya

Tel.: 0 242 316 06 63

Faks: 0 242 317 07 71

Eskişehir İrtibat Ofisi

Cengiz Topel Cad. No. 26/3 Tepebaşı/Eskişehir

Tel.: 0 222 222 03 30

 

evesbere@mynet.com

 

Tüm Yazıları»

 

Şevket Çorbacıoğlu / Bizim Anadolu / 24 Haziran 2016

 

Paylaşın, dostlarınızın da haberi olsun…

 

Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...

Comments are closed.