Press "Enter" to skip to content

Lambropoulos: “Türkler düşmandır!”

Milletvekili Lambropoulos’tan skandal konuşma

Liberal Milletvekili Lambropoulos: “Türkler düşmandır!”

 

Kanada Federal Parlamentosunda Liberal Milletvekili olan Emmanuella Lambropoulos, Türkleri “düşman” olarak tanımladı.

Montreal Ermeni toplumundan bir grup tarafından 1 Kasım’da Saint-Laurent Belediyesi önündeki açık hava toplantısına davet edilen Saint-Laurent Bölgesi Milletvekili Emmanuella Lambropoulos burada skandal bir konuşma yaptı.

Lambropoulos, Kanada yurttaşı ve Kanada Parlamentosunun bir üyesi olduğunu unutarak, “Ben bir Yunan olarak …” dedi ve sözlerinin devamında Türkleri ‘düşman’ olarak tanımladı: “Biliyorum, bazı haller geliyor, büyük ve güçlü düşmanla karşılaşıyorsunuz …”

Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan çatışma konusunda Ermeni toplumunun yanında olduğunu yineleyen Lambropoulos, Kanada hükümetinin daha fazla bir şeyler yapması için elinden gelen her türlü baskıyı yapacağını söyledi.

Federal Milletvekili Lambropoulos’un Saint-Laurent Belediyesi önünde Montreal Ermeni toplum üyelerine yönelik yaptığı konuşmayı duyan Türk toplumu üyeleri, “Sayın Milletvekili bizi hedef mi gösteriyor? Silahlarını kuşanıp Türklere karşı savaşmak mı istiyor” diye sordu.

Lambropoulos Saint-Laurent Belediyesi önünde Ermeni toplumuna konuştu.

“Kabul edilemez!”

Adlarını vermek istemeyen bazı Türk toplumu üyeleri şöyle konuştu:

“Sayın Milletvekili Lambropoulos’un söyledikleri kabul edilemez. Bizler, herhangi bir saldırıya uğramadan herkesle uyum içinde yaşama hakkına sahip Kanada yurttaşlarıyız. Yarın, bir gün, milletvekilinin konuşmalarını duyan Ermeni toplumundan bir fanatik bize saldırırsa ne yapacağız? Ne diyecek sayın Milletvekili; ‘N’olacak canım, burada ya da başka yerde, zaten Türkler bizim düşmanımızdır’ mı diyecek?”

Öte yandan Başbakan Trudeau’ya seslerini duyurmak isteyen bazı Türk toplumu üyeleri, “Sayın Trudeau ne düşünüyor? Partisinin bir üyesi olan bu milletvekiliyle aynı fikirde mi? Yurttaşı olduğumuz güzel ülkemiz Kanada’da barış ve uyum içinde yaşamak istiyoruz. Lütfen bir şeyler yapın Sayın Trudeau!” diyerek Başbakan Trudeau’ya seslendiler.

 

Bizim Anadolu / 05 Kasım 2020

Şu yazı ve haberler de ilginizi çekebilir:

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...