Press "Enter" to skip to content

Kovid-19 mu, Yoksa Birileri mi?

Kovid-19 mu, Yoksa Birileri mi?..

Kovid-19 mu, yoksa birileri mi dozajı kaçırmaya başladı?

 

 

 

 

 

 

 

Dünya insanını Korona ile helak edip kendileri çağımızın “Nuh kayığıyla” buldukları gezegene kaçmasınlar, G-8’ler ve onların ülkedeki işbirlikçileri..

Arkadaş; yeni tip korona virüs, yeni çıkarcı tipler (hırsız ve arsızlar) yarattı ve can sıkmaya başladı derken “Kovid-19” da sınır bozan bu açların arasına girer oldu. Ürkütmeye başladı artık. Her ne kadar kışın azacağını söyleseler de, çevremizde bu denli yoğun vakalara rastlayacağımızı düşünmüyordum. Eş, dost, akraba çevresinde kovid-19 hastası çoğalmanın yanında, aramızdan ayrılanlar da oldu. Ruhları şad, yerleri ışıklar, yakınlarının ve sevenlerinin başı sağ olsun…

Tek yapabildiğimiz manuel önlemler; MAMEH, yani Maske, Mesafe ve Hijyen… Tek ilacımız bu ve kimsenin bunu ihmal etmemesi gerek. Abdest önlermiş… Bunu dinden geçinenleri başı söylüyor… Be dizginlenemeyen; sen hiç dezenfektan veya sabunla abdest alan gördün mu??!! Namaz kılarken mesafen ne? Önündeki adamın, ….nın ve çorabının kokusundan secdeye varamıyorsun be!!!

İlaç bulunmuş, fakat 2023’te insanlığa ulaşırmış. 2023’e dek kim yaşa, kim öle!!.. Diyorum ki; “2023’te, hatta bugünlerde bu ilaç gezegenin ve ülkemin at hırsızlarına ulaştırılıyor olmasın?.. Galiba at çalmadığımıza hepimiz pişman olacağız…”

Gel de komplo teorisi üretelim seninle: “Acaba, G8 ve onun ülkelerdeki işbirlikçileri, dünyamız insanını iptal mı ediyorlar, “Kovid-19” pandemisiyle?!. Yeni buldukları gezegene mi kaçacaklar, çağımızın Nuh’un kayığıyla… Nuh tufanı kopmak üzere, herkes gemide, o da ne; Rizeli Temel ile Dursun sırtını bir ağaca yaslamış bekliyorlar. Nuh sesleniyor; “Tufan geliyor, binin gemiye…” Bizim Temel ile Dursun bir ağızdan; “Siz cidün, piz kendi kayuğumuzla geleceğuz…”

Siz kendi kayığıyla gidecekler, dahası; 7.2 yetmedi diye pankart açanlar, Allah bizleri depremlerle kıyamete alıştırıyor diyenler, Abdest alan corona olmaz diyenler, “Ya rabbi! İzmirliler gibi zinaya, nefsime değil, seccademe köle et beni… Amin… Allah zinanın başkentini uyarmak için salladı. Unutmayın Lut kavmine ne olduğunu…” diyenler, fıtratı bozuklar ve de külliyen salaklar, adam yeni gezegenden, dünyamızı nükleer başlıkla tümden yok ederken, sen kıyamet geldi diye salavat getireceklerdensiniz… Sizin Allah…

 

evesbere@mynet.com

 

Önceki Yazıları»

 

Şevket Çorbacıoğlu / Bizim Anadolu / 26 Kasım 2020

 

Şu haber ve yazılarla da ilgilenebilirsiniz:

 

 

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...