Press "Enter" to skip to content

Kopyada yakaladığı için öğretmenini öldürdü

Kopyada yakaladığı için öğretmenini öldürdü

Hukuk Fakültesi öğrencisi Hasan İsmail Hikmet sınavda kopya çekerken kendisini yakaladığı için tez öğretmeni Ceren Damar Şenel’i odasında öldürdü.

 

 

 

 

 

 

 

 

Öğrencisi tarafından öldürülen genç akademisyen Ceren Damar Şenel.

 

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Ana Bilim Dalı’nda araştırma görevlisi olan Ceren Damar Şenel, 2 Ocak, Çarşamba günü sınavda kopya çektiğini tespit ettiği öğrenci Hasan İsmail Hikmet tarafından üniversitedeki odasında öldürüldü.

Ceren Damar Şenel gözetmen olarak girdiği Medeni Usul Hukuku sınavında kopya çeken öğrenci Hasan İsmail Hikmet’i önce uyardı, sonra hakkında tutanak tuttu.

Ardından eve gidip emekli polis babasının tabancasını alan Hasan İsmail Hikmet ise polis ifadesine göre “Şenel’i önce iki el ateş etti, daha sonra defalarca bıçakladı”.

Ağır yaralanan Şenel, ihbar üzerine okula gelen sağlık görevlilerinin uğraşlarına karşın olay yerinde yaşamını yitirdi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre Hasan İsmail Hikmet, Perşembe günü savcılık sorgusunun ardından kasten adam öldürmek suçundan tutuklandı. Soruşturma kapsamında silahın sahibi olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan babası ise adli denetim koşuluyla serbest bırakıldı.

 

Sınavda kopya çekerken yakaladığı için tez danışmanını öldüren Hasan İsmail Hikmet.

 

 

Katil öğrencinin savcılık ifadesi

 

Tez danışmanını öldüren Hasan İsmail Hikmet savcıya verdiği ifadesinde yaşanan olayı anlattı. İfadesinde 2014’te Kıbrıs’ta hukuk fakültesini kazandığını söyleyen Hasan İsmail Hikmet, şöyle konuştu: “2015 yılında yatay geçişle Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne geldim. Tarafıma haksızlık yapıldı. 2. sınıftan başlamam gerekirken 1. sınıftan başlatıldım. Ceren Damar Şenel danışman hocamdı. Bu sorunlarımı ona anlatıyordum. Ama bana ters cevaplar veriyordu. Ben, derslerimin yoğun olması nedeniyle üniversiteye sınavdan sınava gidiyordum. Ders çalışmalarımı ise evde yapıyordum. O gün 3 sınavım vardı. Derslerimin yoğun olması nedeniyle sınava hazır değildim. Geçmem için kopya çekmem gerekiyordu. Bu nedenle sınavdan geçmek için kopya hazırladım.”

 

Genç akademisyen Ceren Damar Şenel göz yaşları arasında toprağa verildi.

 

2 el ateş sonra bıçakla saldırı

 

İfadesinde sınav salonuna girdiğinde araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel’i gördüğünü anlatan Hasan İsmail Hikmet, “Sınav başladıktan sonra hazırladığım kopyayı çıkardım ve kopya çekmeye başladım. Bir süre sonra Ceren Damar Şenel beni kopya çekerken yakaladı. Hakkımda tutanak tutarak kopya çektiğim için işlem yaptı. Gün içerisinde birkaç kez onunla görüştüm. Odasına gittim ancak beni tersledi, ‘çık git’ falan dedi. Sonra eve gittim babamın silahını aldım. Daha önceden de bıçak almıştım. Sonra tekrar Ceren Damar Şenel ile görüşmek için odasına gittiğimde kendime hakim olamadım. Evden aldığım babamın silahını doldur boşalt yaptım ve Ceren Damar Şenel’e 2 el ateş ettim. Sonra da bıçak ile saldırdım. Ne kadar vurduğumu hatırlamıyorum. Daha sonra tabancayı başıma dayadım ve intihar etmek istedim. Ancak odaya hocalar ve öğrenciler girmeye başlamıştı. Ben de olayın şoku nedeniyle oradan kaçtım. Annemi aradım sonra babamla birlikte karakola giderek teslim oldum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Tutuklandı

 

Tez danışmanı Ceren Damar Şenel’i öldüren Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Hasan İsmail Hikmet, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Hasan İsmail Hikmet’in babası ise adli denetim koşuluyla serbest bırakıldı.

 

 

 

Bizim Anadolu / 08 Ocak 2019

 

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...