Press "Enter" to skip to content

Kebek’te Saldırı: İki ölü

Kebek Kentinde saldırı: İki ölü

Dün akşam Cadılar Bayramı kutlanırken (31 Ekim 2020) geç saatlerde turistik bir kent olan Kebek kentinde Ortaçağ giysileri içinde olan yirmili yaşlarındaki bir kişinin elindeki kılıçla rastgele insanlara saldırdığı bildirildi.

 

 

 

 

 

Kebek dün akşam korkutucu saatler yaşadı.

 

Saat 22.28’de ihbarı alan Kebek Kent Polisi turistik bölge olan Eski Kebek’te, Kebek Meclisi çevresinde ve Chateau Frontenac çevresinde gerçekleşen olaylar için alarm verdi ve toplumsal paylaşım ortamlarından yurttaşlara evlerinden çıkmamalarını, olayın gerçekleştiği bölgede dolaşmamalarını ve arabada iseler kapılarını kilitlemelerini istedi.

 

Cankurtaranlar hastanelere yaralı taşıdı.

 

Bir güvenlik görevlisinin polise ihbar etmesi sonucu söz konusu kuşkulu kişinin Kebek Limanı’nda yerinin belirlendiği ve saat 00.51 gibi yakalanıp tutuklandığı bildirildi.

Ortaçağ giysileri.

 

Özel güvenlik görevlisinin St-Laurent ırmağı yakınındaki Eski Kebek Limanı’nda söz konusu Ortaçağ giysili bir kişinin yere çömelmiş kılıcı ise yere saplamış biçimde gördüğünü ve aranan kişi olduğunu hemen anladığını söyledi.

 

Saldırılarda iki kişinin yaşamını yitirdiği ve beş kişinin ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı güvenlik güçlerince açıklandı.

 

Polis yollara kapattı, kent sakinlerine evden çakmamalarını söyledi.

 

Yaralı ve yaşamını yitirenlerin kimlikleri özel yaşamın gizliliğine saygı olarak verilmeyen olaylarda, yaralıların da kiminin hafif, kiminin ise ciddi olduğu bilgisi paylaşıldı.

 

Daha önce toplumsal paylaşım ortamında sağlık görevlilerine dayanarak verilen haberlerde 3 ölü olduğu belirtilirken, Kebek Polis Sözcüsü iki kurban olduğunu açıkladı.

 

Polis saldırganı yakalayıp hastaneye götürdü.

 

Polis kent sakinlerine bölgeden uzak durmaları, evlerinde kalmaları, görevlerini yapabilmeleri için kendilerine yardımcı olmalarını isterken, kişi ve olay hakkında herhangi bir bilgiye sahip olanların ise 911’i arayarak kendilerine bilgi vermelerini rica etti.

 

Kebek Ulusal Meclisi çevresinde saldırı oldu.

 

Televizyon kanallarında konuyla ilgili verilen haberlerde ve yorumlarda Polisin yaklaşımından söz konusu kuşkulu kişinin Polisçe tanınan bir kişi olduğu, ancak olayı sağlıklı bir biçimde aydınlatmak için kimliğini vermedikleri bilgisi paylaşıldı.

 

Polis sürekli devriye gezdi.

 

Ortaçağ giysili, kılıçlı ve olayları gerçekleştirdiğine emin olunan kuşkulu kişinin, yakalandıktan sonra hastaneye götürüldüğü görgü tanıkları tarafından bildirildi.

 

 

Bizim Anadolu / 01 Kasım 2020

 

Şu haber ve yazılarla da ilgilenebilirsiniz:

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...