Press "Enter" to skip to content

Kebek saldırganına birinci derece cinayetten dava

Kebek saldırganına iki cinayetten dava

Cadılar Bayramını kana bulayan katile iki birinci derece cinayet davası açıldı.

 

 

 

 

 

 

Saldırgan iki kez birinci dereceden cinayet davasıyla yargılanacak.

 

Cadılar Bayramı kutlaması gecesi olan geçtiğimiz Cumartesi (31 Ekim 2020) saat 22.30 sıralarında iki kişiyi Samuray kılıcı ya da Japon kılıcı olarak bilinen bir kılıçla öldüren ve beş kişiyi yaralayan 24 yaşındaki Carl Girouard iki cinayet başta olmak üzere 5 kişiyi de yaralamaktan dava açıldı.

 

Çevrelerinde oldukça sevilen kurbanlar yakınlarını ve tüm Kebek’i üzdü.

 

Edinilen bilgilere göre Carl Girouard, arabasını Chateau Frontenac Oteli yakınlarında bıraktıktan sonra otele yakın bir sokakta rastgeldiği 55 yaşındaki Kebek Güzel Sanatlar Müzesi yetkililerinden olan François Duchesne’i öldürdükten sonra Remparts Sokağı’na indi, orada ise 61 yaşındaki Suzanne Clermont’u Samuray kılıcıyla öldürdü.

 

Bunlara benzer kılıçla saldırgan rastgele insanlar seçerek onları katletti. Yakalanmasaydı cinayetlerine devam edecekti.

 

Görgü tanıklarının hemen polise haber vermesinden sonra geniş bir arama başlatan Kebek Güvenlik Birimleri, katil sanığı Eski Liman’da yakaladı.

 

Kebek’te kurbanların evi önünde mum yakıldı. anılarına çiçek kondu.

 

Montreal’in kuzeyinde bulunan Sainte-Thérèse kentinden olan sanığın bu tür bir saldırıda bulunacağını daha önce dile getirmiş olduğu bilgisini paylaşan polis, bu bilginin tıp kaynaklı olduğunu açıkladı.

 

Yakalanmamış olsaydı daha çok kurban verilmiş olacağını bildiren Kebek Kenti Güvenlik Birimi Şefi Robert Pigeon, eylemin kişisel olduğunu, herhangi bir etnik, dinsel ya da cinsel nefret kaynaklı olmadığını düşündüklerini belirtti.

 

 

 

Bizim Anadolu / 02 Kasım 2020

 

Şu haber ve yazılarla da ilgilenebilirsiniz:

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...