Press "Enter" to skip to content

Kanada’da Uyarı!

Dikkat! Dikkat! Bu Bir Uyarıdır!

Québec En Alerte! / Canada On Alert!

 

 

 

 

 

 

 

 

Kanada’da Alarm!

 

 

Kebek ve Kanada yarın (25 Kasım 2020) tüm ülkede genel bir uyarı denemesi gerçekleştirecek.

 

Yurttaşlara yönelik herhangi bir ivedi durumda farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilecek olan ‘Dikkat! Uyarı!’ denemesi bulunduğunuz yere göre değişik saat dilimlerinde ve radyo, televizyon, cep telefonu, internet gibi ortamlarda; illerin yerel Kamu Güvenlik Bakanlıkları’nın Twitter, Facebook gibi toplumsal paylaşım ortamlarındaki sayfalarından gerçekleştirecek.

Kebek Alarmda!

 

Ancak özellikle cep telefonlarının hepsinden bu uyarı alınamayacak; sadece akıllı telefonların LTE ağı ile uyum sağlayan ortamlarından duyulabilecek.

 

LTE, İngilizcesi Long-Term-Evolution olan Uzun Süreli Evrim, cep telefonlarında kullanılan yüksek erişimli bir iletişim ağı.

 

Kebek’te 25 Kasım 2020, saat 13,55’te.

 

Kebek’te radyo, televizyon ve cep telefonu gibi iletişim ağlarından 25 Kasım 2020, Çarşamba günü yerel saatle, saat 13.55’te gerçekleştirilecek olan Uyarı denemesi, Ontario’da 12.55’te, İngiliz Kolombiyası’nda da saat 13.55’te gerçekleştirilecek.

 

Alberta erteledi.

 

Alberta ilinin iptal etmiş olduğu Uyarı denemelerinin diğer yörelerdeki zamanlarını öğrenmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

 

https://www.alertready.ca/index.html#alerts

 

Bu Uyarı’nın deneme amaçlı ve yurttaşlarda bir farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilmekte olduğunu açıklayan Kebek Kamu Güvenliği Bakanlığı, bu konuyla ilgili 911 gibi ivedi gereksinim numaralarının aranmamasını isterken, bu uyarı için de özel bir şey yapılmasının gerekmediğini bildirdi.

 

İngiliz Kolombiyası yerel saatle 13.55’te…

 

Bu genel uyarı denemesinin yurttaşlarda, çevrelerinde yangın, gaz kaçağı, ani bir sel ya da herhangi bir patlama, orman yangını, bir çocuğun yaşamının tehlikede olması vb gibi yaşam güvenliğini etkileyecek bir durumda, sığınak, korunacak bir çatı altı bulmak ya da bölgeden uzaklaşmaya zaman bırakmak amacıyla gerçekleştirilmekte olduğu belirtildi.

 

Ontario yerel saatle 12.55’te.

 

 

Bizim Anadolu / 24 Kasım 2020

 

Şu haber ve yazılar da ilginizi çekebilir:

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...