Press "Enter" to skip to content

Kanada Türkleri 100. yılı kutluyor

Türk toplumu doğusundan batısına Kanada’da Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılını kutluyor.

Ülkenin Atlantik kıyısında yer alan Yeni İskoçya (Nova Scotia) Türk Derneği Cumhuriyet’in 100. yılını 29 Ekim’de Halifaks’ta Pier 21 Müzesi’nde bir baloyla kutluyor. Etkinlik saat 18.30’da başlayacak. Bilgi için info@tsns.ca adresine başvurulabilir.

Montreal’de iki kutlama olacak; biri 26 Ekim’de Turquebec Kültür ve Dostluk Derneği’nce, diğeri 28 Ekim’de Kanadalı Türkler Destek ve Dayanışma Platformu, Montreal Türk Kadınlar Derneği ve Türk İşkadınları Derneği işbirliğiyle düzenliyor.

Turquebec Kültür ve Dostluk Derneği 26 Ekim’de Hilton Garden Inn Midtown Montreal, Westbury Ballroom’da düzenleyecek.

Kanadalı Türkler Dayanışma ve Destek Platformu, Montreal Türk Kadınlar Derneği ve Türk İşkadınları Derneği gibi üç sivil toplum kuruluşunun birlikte düzenleyeceği Cumhuriyet’in 100. yıl kutlaması ise 28 Ekim akşamı Montreal Kentmerkezi’ndeki Vogue Oteli’nde yer alacak. Geceye Devlet sanatçıları eşliğinde Çiğdem Erdal damgasını vuracak.

Bu arada Kanadalı Türkler Dayanışma ve Destek Platformu, Montreal Türk Kadınlar Derneği ve Türk İşkadınları Derneği, 100. yıl kutlaması öncesi Devlet sanatçılarının yer alacağı bir Fasıl Gecesi düzenliyor. Fasıl Gecesi 26 Ekim, Perşembe günü Brossard’da 8245 Boul. Taschereau, QC, J4Y 1A4 adresindeki Casa Grecque’te yer alacak. Bilgi için: info@tcssp.org

Toronto’daki Cumhuriyetin 100. yıl kutlaması TKFD, TEPAC ve TCHCC işbirliğiyle 29 Ekim’de The Guild Inn Estate, 201 Guildwood Pkwy, Scarborough, ON adresinde düzenlenecek.

Bilgi için şu adrese yazılabilir: info@tkfd.ca

Edmonton Türkleri Cumhuriyetin 100. yılını 29 Ekim’de 17700 87 Avenue Northwest Edmonton, AB T5T 4V4 adresindeki Fantasyland Hotel West Edmonton Mall’da kutlayacak. Geceyi sanatçı Serkan Soğukpınar şenlendirecek. Bilgi ve bilet: turkishcanadians.edmonton@gmail.com

Vankuver Türkleri ise Vancouver Türk Cemiyeti’nin düzenleyeceği bir balo ile Cumhuriyetin 100. yılını kutlayacak. Balo 29 Ekim, Pazar günü Fairmont Hotel’de yer alacak. İstanbul The Band topluluğu ve Fuat Tuaç’ın yer alacağı 100. Yıl Balosu için executive@turkishcanadiansociety.org adresinden bilgi edinilebilir.

Bizim Anadolu / 21 Ekim 2023

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...